środa, 27 listopada 2019 09:02

Sylwester w Krakowie – gdzie się wybrać

Autor Artykuł sponsorowany
Sylwester w Krakowie – gdzie się wybrać

Sylwestrowe szaleństwo zbliża się wielkimi krokami – jak co roku niosąc ze sobą dylematy, gdzie wybrać się tym razem. Jedni poszukują spokojnego azylu, by pobyć z najbliższymi, inni szalonego party wspominanego przez lata.

Niezależnie od preferencji, typu muzyki czy zasobności portfela na sylwestrowe szaleństwa, warto zerknąć na najbliższe imprezy w Krakowie. Może się okazać, że stolica Małopolski szykuje dla mieszkańców i przyjezdnych coś naprawdę specjalnego.

Wyjątkowa przestrzeń dla wyjątkowych gości

Sylwestrowa noc owiana nieco tajemnicą w miejscu, w którym każdy mieszkaniec Krakowa chce bywać? Brzmi jak plan doskonały. STK 47 – Warehouse to miejsce, którego wielu nie trzeba przedstawiać. Od końcówki 2017 roku funkcjonuje tutaj przestrzeń artystyczna, zajmując miejsce byłego magazynu. Teraz adres Jana Dekerta 47 skupia fanów muzyki techno i electro, którzy spotykają się tutaj na wielu niezapomnianych imprezach. Przestrzeń dla osób poszukujących nowych wrażeń muzycznych i otwartych na rewelacyjne brzmienia to idealne miejsce na sylwestrowe szaleństwo. Dlatego też drugie urodziny magazynu, które przypadają właśnie w okolicy końca roku, organizatorzy postanowili połączyć z niezapomnianą imprezą sylwestrową. Sylwestech – 24 Hours Rave to póki co zagadkowe wydarzenie, jednak 24 godziny w nazwie sugerują prawdziwy maraton imprezowy. Jaki dokładnie? Póki co reszta owiana jest tajemnicą, ale zapowiada się obiecująco. Start imprezy przewidziany jest o godzinie 17:00.

Mnogość gatunków w jednym miejscu

Choć sam rozkład sylwestrowego maratonu nie jest do końca znany, to imprezy odbywające się dotychczas w STK 47 – Warehouse rozbudzają apetyt na wiele. W minionych miesiącach przestrzeń gościła wielu znakomitych artystów nie tylko sceny klubowej, którzy potrafili skutecznie rozgrzać publiczność. Warto wspomnieć choćby o cyklu Massowanie, w ramach którego prezentowany jest wachlarz muzyki basowej – dubowe melodyczne klasyki, głębokie kawałki dubstepowe, energetyczne jungle czy mocne utwory z zakresu dubwise. Prawdziwa muzyczna uczta dla fanów basu.  Na uwagę zasługuje też We Are Radar, czyli cykliczne imprezy techno, acid i house organizowane przez kolektyw didżejsko-producencki, w którego skład wchodzi Olivia i Chino. Od września tego roku wydarzenie przeniesiono do przestrzeni STK 47 – Warehouse.

Ci, których męczą nocne imprezy w STK 47 również znajdą coś dla siebie. Poranki z muzyką rave pozwolą naładować akumulatory już od świtu i zacząć dzień w najlepszym stylu. Rozbudowany line-up, zagraniczni goście, zabawa w weekendy od 6:30 to coś naprawdę ekstra nie tylko dla rannych ptaszków.

STK 47 – Warehouse to miejsce o szerokich horyzontach. Dlatego też mogło odbyć się tutaj Bałkan Disko z rozgrzewającymi bałkańskimi rytmami, nostalgicznymi melodiami i szalonymi brzmieniami. To dowód na to, że krakowska przestrzeń muzyczna daleka jest od ograniczeń, a bliska prawdziwie dobrej zabawie. To doskonały prognostyk na zbliżającą się imprezę sylwestrową.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka