środa, 26 października 2022 07:15

Sylwester w Zakopanem. Jak wygląda zainteresowanie turystów?

Autor Artykuł zewnętrzny
Sylwester w Zakopanem. Jak wygląda zainteresowanie turystów?

Zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w stolicy polskich Tatr. Za nieco ponad 2 miesiące, do Zakopanego przyjadą tłumy turystów z całej Polski. “Sylwester Marzeń”, a także liczne imprezy organizowane w mieście, to tylko niektóre zachęty, które przekonują turystów do wyboru tej najpopularniejszej miejscowości turystycznej w Polsce. Ale czy sylwester w Zakopanem będzie równie udany, jak w poprzednich latach?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że będzie to pierwszy od dwóch lat sylwester, któremu nie powinny towarzyszyć żadne ograniczenia, związane z pandemią koronawirusa. Z drugiej strony, zarówno turyści, jak i właściciele obiektów noclegowych, muszą mierzyć się z inflacją, wzrostem kosztów codziennego życia, jak i niepewną sytuacją za wschodnią granicą Polski.

Jak kształtuje się zainteresowanie noclegami na sylwestra w Zakopanem?

Już teraz można śmiało rzec, że samo zainteresowanie jest na pewno dużo niższe niż w tych najlepszych latach. Turyści przyzwyczaili się do tego, że znalezienie domku, czy wolnego pokoju na sylwestra, w miesiącach jesiennych graniczyło z cudem.

Obecnie, w portalu Nocowanie.pl, który odwiedza nawet 4 miliony turystów miesięcznie, w dalszym ciągu można znaleźć wiele dostępnych obiektów noclegowych i to za całkiem przystępną cenę. Tego największego zainteresowania należy spodziewać się już w listopadzie, kiedy to Zakopane noclegi powinny być najczęściej wyszukiwaną frazą w internecie.

Co ważne, większość obiektów postanowiła wstrzymać się z publikacją swoich ofert, oczekując rozwoju sytuacji, związanej z cenami energii i gazu. Niektórzy w dalszym ciągu oczekują tego, jakie oferty zaproponuje konkurencja. Oznacza to, że w wyszukiwarce noclegów pojawią się jeszcze ciekawe propozycje obiektów, dzięki którym zarezerwowanie wymarzonego noclegu na sylwestra w Zakopanem, będzie możliwe.

Dużo wyższe ceny niż przed rokiem - ile trzeba zapłacić za sylwestra w Tatrach?

Wysoka inflacja i wzrost cen codziennego życia dotknął również branżę turystyczną. Planując noclegi w Zakopanem na sylwestra, należy mieć na uwadze, że koszty pobytu wzrosną średnio o 20% w porównaniu do roku 2021.

Oznacza to, że ceny od osoby rozpoczynają się od 150-200 zł za dobę. Dla przykładu, za nocleg w ścisłym centrum trzeba zapłacić od 500 do nawet 700 zł za dobę. W przypadku 3-dniowego wypoczynku, bo na taki zazwyczaj decydują się turyści, będzie trzeba zapłacić od 1500 do 2100 zł za cały pobyt.

Co robić podczas sylwestra w Zakopanem?

Zakopane od lat stanowi najpopularniejsze miejsce na sylwestrowe wyjazdy. Jego popularność wynika przede wszystkim z tego, że to właśnie w tym mieście organizowana jest największa impreza sylwestrowa w Polsce, pod patronatem Telewizji Polskiej, na Równi Krupowej.

Oprócz tego, turyści z całej Polski mogą wziąć udział w licznych balach sylwestrowych z regionalną muzyką, które są organizowane w licznych restauracjach, czy pensjonatach w mieście. Są też grupy pasjonatów, które organizują sylwestrowe wejście na Kasprowy Wierch przez Halę Gąsienicową, pod opieką wykwalifikowanego przewodnika.

Poza tym chyba nie ma nic lepszego od spędzenia kilku dni w domku z kominkiem, w gronie najbliższych osób i z pięknym widokiem na Tatry. Między innymi z tego powodu, Polacy kochają zimowy wypoczynek w górach. Pomimo tego, że zdecydowanie rzadziej zdobywają popularne górskie szczyty, to dla samego klimatu gór są w stanie wydać dużo więcej pieniędzy niż podczas tradycyjnego pobytu w innej porze roku.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny taki sylwester, podczas którego Zakopane będzie przeżywać prawdziwe oblężenie, a powrót Zakopianką do Krakowa znów zajmie dobre kilka godzin.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje