poniedziałek, 8 stycznia 2024 14:25

Apartamenty inwestycyjne przy ul. Zielonej 27 w Nowym Sączu

Autor Artykuł zewnętrzny
Apartamenty inwestycyjne przy ul. Zielonej 27 w Nowym Sączu

Apartamenty Inwestycyjne - Nowy Trend w Branży Nieruchomości

Coraz większą popularnością wśród osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości cieszą się condo i aparthotele. Tego rodzaju inwestycja związana jest jednak z uzależnieniem właściciela od operatora nieruchomości. Apartamenty inwestycyjne dają natomiast szereg możliwości. W tym przypadku właściciel lokalu ma możliwość wynajęcia zewnętrznego podmiotu zarządzającego lokalem lub zdecydować się na samodzielność, co pozwala na generowanie zysków bez konieczności dzielenia ich z operatorem. Warto również zwrócić uwagę na to, iż stopa zwrotu z inwestycji jest uzależniona wyłącznie od aktywności właściciela.

Kolejnym atutem, dzięki któremu apartamenty inwestycyjne wygrywają z tradycyjnymi mieszkaniami jest przeznaczenie na cele inne niż mieszkalne, szczególnie że samorządy coraz częściej walczą z najmem krótkoterminowym na osiedlach mieszkaniowych, do czego przyczyniają się zarówno kwestie podatkowe, jak również troska o spokój i komfort osób mieszkających tam na co dzień.

Istotne różnice wskazać należy również w przypadku kwestii podatkowych, pamiętając oczywiście, że należy spełnić dodatkowe warunki. Od zakupów związanych z wyposażeniem apartamentu inwestycyjnego można odliczyć podatek VAT w całości, co nie jest możliwe w przypadku mieszkania, które kupuje się pod wynajem głównie na cele mieszkaniowe.

Luksusowe Wykończenie i Wygoda dla Najemców

Luksusowy apartament z kompletnym wyposażeniem i aneksem kuchennym zapewnia komfortową przestrzeń osobistą dla całej rodziny a pobyt w apartamencie inwestycyjnym dla kilkuosobowej rodziny jest zdecydowanie tańszy niż wynajem dwóch oddzielnych pokoi w pensjonacie, lub hotelu i daje maksimum korzyści w optymalnej i konkurencyjnej cenie.

Zalety Lokalizacji przy ul. Zielonej 27

Decydując się na zakup nieruchomości pod inwestycję, warto postawić na dobrą lokalizację. Budynek zlokalizowany przy ul Zielonej 27 w Nowym Sączu jest usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie całkiem blisko od centrum miasta i w pobliżu dogodnych węzłów komunikacyjnych. Warto również zwrócić uwagę na bezpośrednie sąsiedztwo Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University, która daje łatwość pozyskania studentów poszukujących lokum.

Dodatkowym atutem nieruchomości jest nowoczesna architektura, wysokiej jakości materiały oraz solidne wykończenie.

Potencjalne Dochody i Wydatki - Przykład Kalkulacji

Na mapie Nowego Sącza znaleźć można około 25 apartamentów, których cena najmu wynosi średnio 300 złotych za dobę.

Załóżmy, że właściciel wynajmuje lokal za 300 złotych za dobę przez 25 dni każdego miesiąca. W takiej sytuacji jego przychód wyniósłby około 7.500 złotych co miesiąc. Rocznie z tytułu jednego lokalu byłoby to 90.000 złotych.
Podstawowe wydatki, do których należy zaliczyć czynsz administracyjny, opłaty za media, pranie, sprzątanie i doglądanie lokalu po każdej wizycie gości szacuje się na 30% wartości przychodu, a więc około 2.250 złotych miesięcznie co daje 27 tysięcy złotych rocznie.
Podsumowując, jeżeli lokal generuje średnio 7.500 złotych przychodu miesięcznie, co daje 90.000 złotych rocznie a wydatki na czynsz administracyjny i media wynoszą 27.000 złotych rocznie, ostatecznie zysk z inwestycji wynosi 63.000 złotych, co daje dochód miesięczny wynoszący ponad 5.000 złotych.

Przeznaczenie lokali przy ul. Zielonej 27 w Nowym Sączu na apartamenty inwestycyjne pod wynajem to pewna inwestycja. Są one często wynajmowane przez przedsiębiorców, turystów, delegowanych pracowników jak również przez studentów.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka