Po chwilowym kryzysie, związanym z odejściem z pracy trzech lekarzy, w tym dotychczasowego kierownika tej placówki, doktora Andrzeja Gumuli, sytuacja w ośrodku zdrowia w Książu Wielkim wraca do normy. „Ze swej strony zapewniam, iż priorytetem moich działań jest przede wszystkim dobro pacjentów i będę dokładał wszelkich starań, aby Ośrodek Zdrowia w Książu Wielkim funkcjonował sprawnie pod każdym względem” - napisał nowy Kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Łukasz Bożek.
Przypomnijmy: kierownik ośrodka, lek. med. Andrzej Gumula z dniem 31 października został odwołany, a 5 listopada sam złożył rezygnację pracy na stanowisku lekarza, wraz z wnioskiem o miesięczny urlop wypoczynkowy. Jednocześnie, pełniąc jeszcze obowiązki kierownika ośrodka, wyraził zgodę na odejście z pracy ze skutkiem natychmiastowym dwóch innych lekarzy. Pojawiły się więc braki kadrowe.
- Zobacz też:
Na szczęście nowy kierownik, Łukasz Bożek, ma dla pacjentów dobre wiadomości. „Wbrew różnym opiniom na temat przyszłości funkcjonowania PZOZ w Książu Wielkim, z wielką przyjemnością pragnę poinformować o konkretnych działaniach i osiągnięciach, które z korzyścią wpłyną na dostęp mieszkańców Miasta i Gminy Książ Wielki oraz wszystkich pacjentów Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim i będą miały wpływ na jakość świadczonych tam usług. Minął niespełna miesiąc, a wydarzyło się wiele” - napisał.
Przede wszystkim w niezmienionym składzie i bez zakłóceń w poradni przyjmują reumatolodzy, ginekolodzy, okuliści, rehabilitanci i stomatolodzy. W ośrodku pracują też: specjalistka chorób wewnętrznych, alergolożka Marta Cebula i specjalistka chorób wewnętrznych Agnieszka Kawecka.
Udało się również podpisać nowe kontrakty z lekarzami. Pracę w Książu Wielkim podjęli: specjalista medycyny rodzinnej, radiolog Roman Czekaj, lekarz medycyny Paulina Szymańska, specjalistka medycyny rodzinnej, internistka Bożena Płonczyńska oraz specjalista pediatrii Krzysztof Wysocki.
Łukasz Bożek przekazał też informacje związane z modernizacją budynku dla potrzeb rehabilitacji. Inwestycja była opóźniona a gminie groziła utrata dotacji. „Jednocześnie pragnę przedstawić informację dotyczącą inwestycji związanej z oddaniem budynku dla potrzeb rehabilitacji pacjentów. Do dnia 28 listopada 2024 r. był wyznaczony ostateczny termin (który już był przedłużany) odbioru tej inwestycji, która była zagrożona odmową odbioru, co skutkowałoby utratą dofinansowania. Od 4 listopada 2024 r. udało się dokonać odbioru przez Sanepid oraz Straż Pożarną, co było konieczne do ostatecznego odbioru przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wszystkie te sprawy zostały zamknięte, dzięki czemu dofinansowanie inwestycji ze środków PFRON nie jest zagrożone” - podsumował.
Nowy kierownik Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Książu Wielkim zapewnił, że podejmie wszystkie działania, których celem będzie rozwój placówki i dobro pacjentów. „Ze swej strony zapewniam, iż priorytetem moich działań jest przede wszystkim dobro pacjentów i będę dokładał wszelkich starań, aby Ośrodek Zdrowia w Książu Wielkim funkcjonował sprawnie pod każdym względem, a dla pacjentów był miejscem, gdzie otrzymają najlepszy dostęp do opieki zdrowotnej i specjalistów, łącznie z wykwalifikowanym personelem pielęgniarskim” - napisał na stronie ośrodka.
fot. pixabay