poniedziałek, 14 grudnia 2020 13:00

Szafy kartotekowe jako obowiązkowe wyposażenie gabinetu lekarskiego

Autor Artykuł sponsorowany
Szafy kartotekowe jako obowiązkowe wyposażenie gabinetu lekarskiego

Asortyment obejmujący meble medyczne jest bardzo szeroki. W dzisiejszych czasach znalezienie wyposażenia, które pozwoli przygotować nowoczesny gabinet lekarski, nikomu nie sprawi problemu. Trzeba jednak wiedzieć, jakie rozwiązania wybrać, aby nie przepłacić. Odpowiednie meble umożliwią urządzenie ergonomicznego pomieszczenia, w którym zarówno pacjent, jak i specjalista będą czuli się komfortowo.

Profesjonalne meble medyczne to te, wykonane z wytrzymałego metalu

Stalowa blacha to higieniczny surowiec, a wykonane z niego meble idealnie nadają się do pomieszczeń medycznych, takich jak gabinety lekarskie i zabiegowe. Metal stanowi środowisko nieprzyjazne mikroorganizmom i łatwo utrzymać go w czystości, a ponadto może być odkażany przy pomocy silnych środków chemicznych. W punktach medycznych wyposażenie metalowe odgrywa więc ważną rolę. Mowa m.in. o kwasoodpornych szafach lekarskich do przechowywania leków, a także o szafach kartotekowych na dokumenty medyczne. Ich obecność w gabinecie pozwala oszczędzić czas, potrzebny chociażby na odnalezienie karty pacjenta.
Nowoczesne szafy kartotekowe są wyposażone w szuflady, osadzone na praktycznych prowadnicach. Ich wysuwanie jest w pełni bezpieczne, gdyż specjalna blokada uniemożliwia wypadnięcie szuflady. Całość pozostaje stabilna i jest zamykana na zamek centralny. Taki mechanizm ryglowy automatycznie otwiera bądź zamyka wszystkie szuflady, co jest wygodne i ułatwia pracę lekarzowi.

Odkryj metalowe szafki mobilne i stacjonarne różnego przeznaczenia

Wśród mebli medycznych dużą popularnością cieszą się szafy kartotekowe, przeszklone szafy lekarskie oraz mobilne wózki zabiegowe i do przewozu leków. W gabinecie lekarskim obowiązkowo musi znaleźć się profesjonalny mebel na dokumentację medyczną. Zazwyczaj jest ona zamknięta w koperty o formacie B5 i wymaga archiwizowania wewnątrz metalowej szafy, gwarantującej bezpieczeństwo użytkowania. Odpowiednio opisane kartoteki łatwo utrzymać w porządku, kiedy mamy możliwość przechowywania ich w specjalnie zaprojektowanej szafie.

W większych gabinetach lekarskich zaleca się umieścić dwie lub więcej szaf na dokumenty medyczne, w małych zaś sprawdzą się modele jednorzędowe, z dużą ilością szuflad. Tego rodzaju meble do przechowywania kopert o formacie B-5 można zamówić na stronie firmy GAUDIA. Oferowane tam wyposażenie metalowe to pierwszorzędnej jakości wyroby od renomowanych producentów. Wiele z nich znajduje zastosowanie nie tylko w gabinetach działających w przychodniach oraz szpitalach, ale także na salach zabiegowych i blokach operacyjnych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje