sobota, 5 grudnia 2020 09:39

Szkoła Podstawowa w Sierczy nagrodzona za działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Autor Marzena Gitler
Szkoła Podstawowa w Sierczy nagrodzona za działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy otrzymała certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. To efekt siedmiu lat realizacji działań, których celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w placówce.

Niestety, z uwagi na panującą pandemię wirusa „COVID-19” nie odbyło się jak co roku uroczyste wręczanie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w  Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 2 grudnia certyfikat przyznany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie odebrała dyrektor Renata Bachowska. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Romana Kustera dyplom przekazał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.  

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy przystąpiła do Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa  27 września 2012 roku.  Po siedmiu latach realizacji zadań przewidzianych w Zintegrowanej Polityce Bezpieczeństwa,w październiku 2019 roku, szkoła podjęła starania o przyznanie certyfikatu „Lidera Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Jak otrzymać certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”?

Projekt „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” został wdrożony do realizacji przez Komendę Wojewódzką i Komendę Miejską Policji w Krakowie w 2004 roku. Jego celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach. Aby otrzymać certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” placówka ma za zadanie realizację działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na jej terenie.

Zertyfikat zobowiązuje szkołę do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także w jego najbliższym otoczeniu, poprawy stanu bezpieczeństwa i podnoszenia poczucia bezpieczeństwa osób tam przebywających, a także do stałego monitorowania procesów związanych z realizacją projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, na każdym z jego etapów.

inf. i foto: KPP Wieliczka

zobacz też:

Gdów. Remont w Urzędzie Gminy. Co tam powstanie?
W Urzędzie Gminy trwają prace związane z rozbudową budynku. Inwestycja ma pomóc osobom niepełnosprawnym.
Wieliczka. Nie będzie budowy mostu na Serafie?
Wieliczka nie otrzymała dofinansowania na budowę mostu na Serafie w Kokotowie. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla powstającej w pobliżu bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wieliccy Mikołaje w akcji! Możesz zostać jednym z nich!
W Wieliczce i całym powiecie wielickim jeszcze do 5 grudnia można dołączyć do wielkiej akcji mikołajkowej, której inicjatorkami są znana z innych podobnych wydarzeń charytatywnych Anna Kowal z Wieliczki oraz Monikia Jarmołowska. Jak można to zrobić?
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje