poniedziałek, 30 listopada 2020 15:32

Wieliccy Mikołaje w akcji! Możesz zostać jednym z nich!

Autor Marzena Gitler
Wieliccy Mikołaje w akcji! Możesz zostać jednym z nich!

W Wieliczce i całym powiecie wielickim jeszcze do 5 grudnia można dołączyć do wielkiej akcji mikołajkowej, której inicjatorkami są znana z innych podobnych wydarzeń charytatywnych Anna Kowal z Wieliczki oraz Monikia Jarmołowska. Jak można to zrobić?  

"Paczka Mikołajowa Dla Seniorów i samotnych rodzin (matek, ojców) i ich dzieci w Powiecie wielickim” ruszyła 16 listopada. „Jeśli nam pandemia nie pokrzyżuje planów, będzie można przynosić lub przywozić dary do OSP Wieliczka, gdzie w określone dni i godziny druhowie będę pełnili dyżur specjalnie do tej akcji” - informowali organizatorzy. O akcji, którą nasza redakcja objęła patronatem medialnym pisaliśmy tu:

Wieliczka. Rusza wielka akcja mikołajkowa. Jak do niej dołączyć?
Anna Kowal z Wieliczki wraz z Moniką Jarmołowską i innymi “aniołami” ruszają z kolejną akcją społeczną. Zapraszają do przygotowania mikołajkowych paczek, które w czasach epidemii będą wyrazem miłości i troski o osoby w trudnej sytuacji życiowej.

-Dary, które chcemy przeznaczyć na akcję można oddawać jeszcze do 5 grudnia. Można też napisać do mnie messengera - informuje Anna Kowal - podając adres, możliwą godzinę odbioru, nr tel do kontaktu dla kuriera i wysłać jedno zdjęcie darów, które chce się przekazać ioraz parę słów o sobie tzn. stanowisko, firma, zainteresowania itp co kto uważa. 5 grudnia dary zostaną rozdzielone na poszczególne rodziny wg ilości i wieku dzieci i informacji czy jest to senior, seniorka czy samotni seniorzy w parze.

Informacje o przebiegu akcji i jej sponsorach można śledzić na profilu pani Anny Kowal. - Sama przygotowuję posty, aby nikogo z tych ważnych sponsorów i darczyńców nie pominąć, a post jest wyrazem miniaturowej formy podziękowania za wsparcie zbiórki oraz sposobem nagłośnienia akcji do jak największego odbioru, czego wynikiem jest już uzbierana cała masa darów zwieziona na OSP Wieliczka przeze mnie i dwóch kurierów wolontariuszy - Jarka Grzybowskiego i Marcina Mirally.

Do kogo trafią mikołajkowe podarunki? - Do otrzymania paczki nie ma żadnych kwalifikacji oprócz tego, że jesteśmy pewni, że to rodzina w potrzebie. Mamy już ok 90 rodzin z całego powiatu wielickiego i nie tylko - informuje pani Anna. -Wystarczy podać adres nowej rodziny czy seniora/seniorki, a 6 grudnia zostanie im dowieziona anonimowa paczka od Św. Mikołaja. Nigdzie nie udostępniamy danych rodzin, nie będą publikowane zdjęcia z odbioru paczek ani żadne inne relacje - to był mój warunek, aby nie narażać otrzymujących dary na skrępowanie, wstyd i nie potrzebne sytuacje ze strony sąsiadów czy innych opiniujących. Jest to już moja ósma z różnorodnych akcji i z doświadczenia wiem, że wstawianie indywidualnych postów o każdym ze sponsorów działa napędzająco na innych, natomiast jeśli chodzi o finał akcji - będzie ogólny post z ilością przekazanych paczek i nic więcej. Paczki będą rozwozić druhowie z OSP Wieliczka i My, Kurierzy Św. Mikołaja - dodaje współorganizatorka akcji.

fot: Fb Anna Kowal

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje