środa, 13 lipca 2022 09:25

Szkolenia zawodowe – czy wciąż warto zrobić kurs montera rusztowań?

Autor Artykuł sponsorowany
Szkolenia zawodowe – czy wciąż warto zrobić kurs montera rusztowań?

Rusztowania spotykamy niemal na każdym kroku – w końcu wykorzystuje się je nie tylko na budowach, ale również przy renowacji budynków, malowaniu większych przestrzeni, myciu okien czy podczas serwisu instalacji elektrycznych oraz wentylacyjnych. Lista zastosowań jest naprawdę długa! Aby móc je stawiać, wymagane jest specjalistyczne szkolenie – rusztowania to przecież konstrukcje do pracy na wysokości, dlatego kluczową kwestią jest zachowanie wszystkich norm bezpieczeństwa. Kursy zawodowe cieszą się coraz większą popularnością. Czy zatem szkolenie monter rusztowań to nadal dobry pomysł? Co możesz zyskać, decydując się na kurs na rusztowania? Podpowiadamy, czy warto ukończyć to szkolenie oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Kursy zawodowe – sposób na rozwój kariery

Jeszcze kilkanaście lat temu kursy zawodowe uznawane były za ostatnią deskę ratunku dla mniej zdolnych osób, które nie dostały się na żadne studia. Dziś sprawy wyglądają zupełnie inaczej! Profesjonalne szkolenia zawodowe to nie tylko szansa na znalezienie zatrudnienia, ale przede wszystkim możliwość zdobycia cenionych na rynku pracy umiejętności oraz uprawnień. W niektórych branżach – a zwłaszcza w branży budowlanej – ukończony kurs na rusztowania jest wyżej ceniony od tytułu magistra socjologii. W przypadku wielu stanowisk przepisy nakładają na pracodawców obowiązek zatrudniania osób posiadających uprawienia w danej dziedzinie, a najprostszym sposobem na zdobycie certyfikatu jest ukończenie kursu zawodowego i zdanie egzaminu państwowego. Nic dziwnego, że pracownicy, którzy posiadają wyżej wymienione uprawnienia są tak pożądani przez pracodawców. Dzięki temu nie muszą oni prowadzić dodatkowej rekrutacji na poszczególne stanowiska. Jeśli chcesz, by Twoja kariera zawodowa ruszyła w końcu z kopyta, postaw na szkolenia zawodowe. Nie trwają długo, a jednocześnie pozwalają na zdobycie cenionych w branży umiejętności potwierdzonych certyfikatem. Kursy zawodowe polecane są zarówno osobom poszukującym pierwszej pracy, jak i pracownikom zainteresowanym rozwojem zawodowym lub wręcz zmianą branży. Spośród wielu kursów i szkoleń wielkim zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza kurs montera rusztowań – czy słusznie?

Kurs na rusztowania – czy warto postawić na to szkolenie?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: zdecydowanie warto! Kurs montera rusztowań nie trwa długo i tym samym pozwala szybko zdobyć cenione w wielu branżach umiejętności. Monter rusztowań stawia, obsługuje i demontuje konstrukcje specjalne składające się z przęseł i podestów oraz na bieżąco kontroluje ich stan. Rusztowania wykorzystywane są w branży budowlanej i remontowej, ale również do budowy sceny podczas imprez masowych czy w magazynach oraz na halach produkcyjnych. Kończąc kurs na rusztowania zdobywasz zatem zawód, który możesz wykonywać w wielu firmach na terenie kraju oraz za granicą. Kurs monter rusztowań to także prosty sposób na awans zawodowy i zwiększenie swoich zarobków. Pracodawcy cenią sobie wykwalifikowanych pracowników, dlatego kurs montera rusztowań może być cenną pozycją w Twoim CV.

Jak wygląda kurs montera rusztowań i kto może do niego przystąpić?

Kurs montera rusztowań obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną – nie musisz mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia, dlatego jest to jedno ze szkoleń zawodowych wręcz stworzonych dla osób, które właśnie kończą szkołę średnią i szukają pierwszej pracy. Kurs na rusztowania przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, a jedynym wymogiem jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia pracy jako monter rusztowań. Podczas szkolenia poznasz zagadnienia teoretyczne oraz wypróbujesz posiadaną wiedzę w praktyce. Kurs kończy się egzaminem i wydaniem książeczki operatora maszyn roboczych, potwierdzającą uprawnienia do wykonywania zawodu montażysty rusztowań budowlano-montażowych metalowych. Uprawnienia wydawane są bezterminowo, a po ich uzyskaniu od razu możesz podjąć pracę jako monter rusztowań.

Kurs na rusztowania – co jeszcze warto wiedzieć?

Przede wszystkim kurs kursowi nierówny; niektóre szkolenia to tylko fasada, za którą kryje się niewiele. Zanim zdecydujesz się na kursy zawodowe, sprawdź opinie odnośnie ośrodków szkoleniowych i zwróć uwagę na to, czy szkolenia znajdujące się w ich ofercie kończą się uzyskaniem państwowych uprawnień. Najlepsze ośrodki szkoleniowe oferują elastyczne terminy kursów, profesjonalną i doświadczoną kadrę kształcącą oraz małe grupy zajęciowe. Pamiętaj, że szkolenie jest inwestycją w Twoją dalszą karierę zawodową – warto wybrać zatem ośrodek oferujący wysokiej jakości kursy, dzięki którym zdobędziesz bogatą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka