czwartek, 16 grudnia 2021 11:26

Kraków. Trzy tony pomocy! Szlachetna Paczka od Policji trafiła do rodziny z Kłaja

Autor Marzena Gitler
Kraków. Trzy tony pomocy! Szlachetna Paczka od Policji trafiła do rodziny z Kłaja

Biurko z krzesłem, kuchenka, artykuły spożywcze, a nawet 3 tony ekogroszku od krakowskich policjantów w weekend cudów trafiło do samotnej matki z Kłaja i jej 8-letniego syna. Mundurowi wsparli finansowo również inną rodzinę z powiatu wielickiego.

W niedzielę, 12 grudnia br., policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odwiedzili jedną z rodzin w gminie Kłaj, której wręczyli przygotowaną przez siebie Szlachetną Paczkę.

Inicjatorem wzięcia udziału w tegorocznej Szlachetnej Paczce był jeden z przewodników psów służbowych. Już w listopadzie do akcji włączyli się policjanci z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy zdecydowali się pomóc mieszkance Kłaja i jej 8-letniemu synowie. 7 tysięcy złotych na zakup niezbędnych dla rodziny produktów i wyposażenia mieszkania zabrano w zorganizowanej zbiórce.  Za te pieniądze policjanci kupili artykuły przemysłowe i spożywcze oraz biurko, krzesło biurowe, kuchenkę, kartę podarunkową oraz 3 tony ekogroszku - wszystko, o co prosili potrzebujący.

W miniony weekend - weekend cudów Szlachetnej Paczki, policjanci pojechali do miejscowości w gminie Kłaj, gdzie mieszkała rodzina, aby osobiście wręczyć jej zakupione artykuły. W tej niecodziennej wyprawie mundurowym towarzyszył Inspektor Wawelek - maskotka małopolskiej Policji oraz pies służbowy Pchełka. Do delegacji dołączyła również wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Spotkanie policyjnej delegacji z obdarowanymi pełne było radości i łez wzruszenia. Chłopca bardzo ucieszyła wizyta Inspektora Wawelka oraz jego czworonożnego kompana.

Środki finansowe, które pozostały z przeprowadzonej zbiórki, funkcjonariusze przekazali za pośrednictwem wolontariuszy Szlachetnej Paczki jeszcze jednej potrzebującej rodzinie z powiatu wielickiego.

fot. KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje