piątek, 23 października 2020 12:21

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu przygotowuje się do przyjmowania pacjentów z koronawirusem

Autor Wiktoria Mitura
Szpital Powiatowy w Oświęcimiu przygotowuje się do przyjmowania pacjentów z koronawirusem

Na mocy decyzji wojewody małopolskiego Szpital Powiatowy w Oświęcimiu ma stać się szpitalem covidowym. Rozpoczęły się działania. Szpital przekształcił trzy oddziały w miejsca, gdzie będą leczeni pacjenci z COVID-19. Przygotowanych ma być 75 łóżek.

Szpital w Oświęcimiu ma pełnić rolę wiodącą w regionie w walce z koronawriusem.

Trzy oddziały chorób wewnętrznych będą przygotowane dla pacjentów zakażonych koronawriusem. W związku z tym wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów z innymi schorzeniami. Pacjenci dotąd hospitalizowani na tych oddziałach dokończą leczenie w oświęcimskiej placówce. W oświęcimskim szpitalu, na dzień dzisiejszy bez przeszkód pracują oddziały i poradnie specjalistyczne.

Nowi pacjenci, którzy mieli trafić na oddziały wewnętrzne będą kierowani do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Problemy z personelem?

Póki co, w szpitalu w Oświęcimiu nie grozi redukcja personelu. Dzięki temu, że szpital pełni wiodącą rolę w walce z koronawirusem, to personel nie został zobligowany przez wojewodę do oddelegowania pracowników medycznych do opieki nad pacjentami, którzy mają się znajdować w szpitalach tymczasowych.

Szpital w Oświęcimiu pracuje zatem bez konieczności uszczuplenia swojej i tak już mocno przepracowanej kadry medycznej.

Przypomnijmy, że na spotkaniu w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim z dyrektorami szpitali w Oświęcimiu i Chrzanowie, ustalono iż w szpitalu w Oświęcimiu liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 wyniesie 75, a dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia będzie przygotowanych 10 izolatek. Co istotne, w oświęcimskim szpitalu znacząco zwiększy się liczba stanowisk intensywnej terapii covidowej. Dotychczas było ich 6, a niebawem będzie 20.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Trwa walka z epidemią. Szpitale powiatowe w Oświęcimiu i w Chrzanowie podjęły wspólne działania
Szpital Powiatowy w Oświęcimiu oraz w Chrzanowie nawiązały ze sobą współpracę. W szpitalach utworzono dodatkowe łóżka dla pacjentów z COVID-19. Gdy sytuacja epidemiczna się pogorszy szpital w Oświęcimiu zwiększy ilość łóżek. Konieczne będzie przekształcenie oddziału internistycznego. Co z pacjentami…

Info i foto: Powiat oświęcimski

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje