czwartek, 11 stycznia 2024 13:52

Szpital Żeromskiego w Krakowie z nowoczesnym sprzętem dla wcześniaków

Autor Katarzyna Domagała
Szpital Żeromskiego w Krakowie z nowoczesnym sprzętem dla wcześniaków

Szpital Żeromskiego w Krakowie wzbogacił się o specjalistyczny sprzęt dla wcześniaków. Nowe urządzenia pojawiły na jednym z najnowszych oddziałów dla noworodków.

Mowa o pulsoksymetrach, które pozwalają na ciągły monitoring pracy serca i poziomu tlenu we krwi.

Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają wzmożonego nadzoru ze względu na zaburzenia oddychania, zaburzenia utrzymania temperatury ciała, zaburzenia poziomu glukozy, dzieci mogą mieć nasiloną żółtaczkę, częściej chorują, częściej mają infekcje, wymagają monitorowania już od urodzenia. Polega to nie tylko na obserwacji tego, jak oddycha dziecko, ale również na wzmożonej pracy pielęgniarek i przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Jednym z najdroższych urządzeń jest pulsoksymetr, monitorujący czynności serca i poziom tlenu we krwi – mówi Teresa Bujny, ordynator Oddziału Noworodków.

Pojawienie się nowych urządzeń w Szpitalu Żeromskiego w Krakowie to finał akcji #fioletowelove, którą zainicjował, wraz z Aliną Kamińską, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala im. S. Żeromskiego, radny Tomasz Daros.

Finał akcji #fioletowelove i wielki sukces. Dzisiaj baza sprzętowa naszego Oddziału Noworodków wzbogacona została o dwa pulsoksymetry: stacjonarny i mobilny oraz zestaw profesjonalnych stetoskopów - czytamy na Facebooku szpitala.

Foto: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka