wtorek, 30 czerwca 2020 13:46

Szymon Hołownia oficjalnie zakłada ruch! Będzie nosić nazwę "Polska 2050"

Autor Katarzyna Domagała
Szymon Hołownia oficjalnie zakłada ruch! Będzie nosić nazwę "Polska 2050"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta w I turze, zapowiedział, że zakłada ruch społeczny. Jego nazwa to "Polska 2050". - Nie zawiodę was w dalszej walce o dobro Polski. To nie koniec drogi, tylko jej początek - mówił Szymon Hołownia. Potwierdził również, że w II turze wyborów swój głos odda na Rafała Trzaskowskiego, a konkretnie przeciwko Andrzejowi Dudzie.  

Hołownia podczas konferencji prasowej przypomniał, że w I turze poparło go ponad 2 mln obywateli. Teraz na bazie swojej działalności w ostatnich miesiącach będzie budować ruch "Polska 2050". Zapowiedział, że wraz z ruchem wystartuje w wyborach parlamentarnych, niezależnie od tego, kiedy się odbędą.

Polska 2050

Ten ruch już powstał. Nie działamy od góry. Sankcjonujemy to, co samo narodziło się na dole. W Polsce przyjaciół, sąsiedztwa, załatwiania realnych problemów. Powstanie ruch społeczny, obywatelski, w formie stowarzyszenia. O nazwie Polska 2050 - powiedział Szymon Hołownia.

Hołownia podkreślił, że nazwa mówi o wszystkim, co chce robić. Wskazuje, że jest to czas mniej więcej jednego pokolenia.

Dzisiaj jego zarzewie tworzą ci, którzy są tu ze mną. To liderzy naszych lokalnych struktur. Spotkaliśmy się po wyborach, by powiedzieć sobie, ile jest w nas energii. Umówiliśmy się na to, by pracować dla ojczyzny i naszych dzieci - tłumaczył Hołownia.

Podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia potwierdził wcześniejsze zapowiedzi dot. głosowania w II turze wyborów. Zagłosuje przeciwko wizji Andrzeja Dudy, czyli odda głos na Rafała Trzaskowskiego.

Źródło: Onet.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje