piątek, 12 listopada 2021 14:39

Uroczystości na Podhalu. Tak obchodzono Święto Niepodległości

Autor Edyta Sowa
Uroczystości na Podhalu. Tak obchodzono Święto Niepodległości

Wczorajszą 103. rocznicę odzyskania Niepodległości mieszkańcy i turyści w Zakopanem świętowali podczas uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Została ona odprawiona w Sanktuarium Narodowym Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Po mszy na Krzeptówkach w Miejscu Pamięci Narodowej pod repliką Krzyża na Giewoncie, wmurowana została urna z ziemią z grobów Kurierów Tatrzańskich.

Popołudniu odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza połączone z koncertem zespołu „Harnasie”. Pochód patriotyczny przemaszerował ulicami Zakopanego na Nowy Cmentarz, gdzie przy Kwaterze Legionowej miał miejsce Apel Poległych.

W uroczystościach udział wzięli: radny województwa małopolskiego Jan Piczura, wiceburmistrzowie Agnieszka Nowak-Gąsienica i Tomasz Filar, starostowie Piotr Bąk i Władysław Filar, przewodniczący Rady Miasta Zakopane Jan Gluc wraz z radnymi, przedstawiciele szkół i instytucji z terenu naszego miasta i powiatu.

info i foto. UM Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje