poniedziałek, 17 czerwca 2024 04:00

Taka okazja tylko raz w roku. Miłośnicy tej sztuki przyjechali do Krakowa z całego świata

Autor Mateusz Łysik
Taka okazja tylko raz w roku. Miłośnicy tej sztuki przyjechali do Krakowa z całego świata

W dniach 15-16 czerwca 2024 roku Kraków ponownie stał się stolicą tatuażu podczas 17. edycji Tattoofest, największego w Polsce wydarzenia poświęconego tej sztuce. Hala Expo na ulicy Galicyjskiej 9 gościła setki artystów z całego świata, przyciągając tysiące miłośników tatuażu.

Tegoroczna edycja przyciągnęła mistrzów tatuażu z Tajwanu, Kanady oraz niemalże każdego kraju w Europie. Była to wyjątkowa okazja, aby podziwiać ich prace na żywo, spotkać się z artystami i skorzystać z możliwości wykonania unikalnych tatuaży. Jednak Tattoofest to nie tylko tatuaże. Na odwiedzających czekały różnorodne strefy tematyczne i inne formy rozrywki. W strefie Gaming Zone można było zagrać w gry z lat 70. – 90, w Graffiti Zone zobaczyć jak tworzy się malowidla na ścianach a w Design & Fashion Zone kupić koszulki zaprojektowane przez tatuażystów.

W Strefie Dialogu już po raz trzeci odbyły się rozmowy z ciekawymi osobistościami ze świata tatuażu i nie tylko. Wśród gości znaleźli się Katarzyna Puzyńska, Dawid Karpiuk, Filip Wolański oraz youtuber Maciej Dąbrowski znany jako Człowiek Warga.

Specjalna strefa poświęcona tatuażom z lat 90. była jednym z najciekawszych punktów programu. Uczestnicy mogli zobaczyć archiwalne materiały i wykonać tatuaże w stylu retro, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Tattofest 2024 w Krakowie. Zobacz zdjęcia:

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka