czwartek, 11 lutego 2021 07:48

Tarnów. Karpacki Wyścig Kurierów ponownie w sierpniu

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Karpacki Wyścig Kurierów ponownie w sierpniu

Podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczny 38. Karpacki Wyścig Kurierów odbędzie się pod koniec sierpnia. Przypomnijmy, że latach 2012-2019 KWK rozgrywany był na przełomie kwietnia i maja lub na początku maja.

- COVID-19 nadal panuje w Europie, dominuje we wszystkich aspektach życia i znacznie ogranicza zmagania sportowe. Dlatego, pełni nadziei, którą dają letnie miesiące, jesteśmy zdecydowani na przeniesienie kolejnej edycji wyścigu na drugi, alternatywny termin – mówi Tomasz Wójcik. Dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów. Informuje, że za pośrednictwem Polskiego Związku Kolarskiego rozpoczęta została oficjalna procedura zmiany terminu 38. edycji wyścigu, który planowany jest w dniach 29-31 sierpnia.

Wyścig, który od samego początku związany z Tarnowem, będzie w tym roku składał się z prologu oraz trzech etapów i ze względu na obecne trudności z przekraczaniem granic odbędzie się tylko na terenie Polski. Nie będzie to pierwszy taki przypadek w czterdziestopięcioletniej historii imprezy. Tylko na polskich drogach młodzi kolarze rywalizowali już w wyścigach organizowanych w latach 1990, 1993, 1996, 2009 i 2020.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie w końcu otwarte
Od dziś, 9 lutego, swoją działalność wznawia Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Dla zwiedzających ponownie udostępniono dzieła sztuki we wszystkich oddziałach tarnowskiego muzeum. Muzea mogą być otwarte od początku lutego. Tak jednak nie było w przypadku Muzeum Okręgowego w Tarnowie [/informacje/tarnow]. …

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje