wtorek, 10 sierpnia 2021 11:36

Tarnów. Kierowców czekają spore utrudnienia. Rusza Tour de Pologne

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Kierowców czekają spore utrudnienia. Rusza Tour de Pologne

Tarnów po raz kolejny znalazł się na trasie peletonu 78. Tour de Pologne. Kolarze przez ulice miasta przejadą już w najbliższy czwartek - 12 sierpnia. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość - czekają ich spore utrudnienia.

Na zmiany trzeba będzie przygotować się już jutro, czyli 11 sierpnia. Będą one obowiązywały na terenie Mościc. Od godziny 19:00 zamknięty będzie parking przy kościele parafialnym w Mościcach. Ograniczenia będą obowiązywać aż do czasu opuszczenia przez ekipy Tour de Pologne w dniu 12 sierpnia.

- Dzień później, w czwartek, 12 sierpnia, w godzinach 12:30-15:30 ul. Kwiatkowskiego będzie wyłączona z ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czerwonych Klonów aż do ronda przy ul. Chemicznej. Brama wjazdowa nr 1, od ulicy Kwiatkowskiego do Grupy Azoty S.A. będzie nieczynna dla ruchu kołowego. Wjazd na teren zakładów w godz. 12.30-15.30 będzie możliwy bramami numer 3, również na ul. Kwiatkowskiego i 6 przy KAPRO, po wcześniejszym odebraniu przepustek w biurze - informuje tarnowski samorząd.

Ponadto zamknięty zostanie wjazd na parking przy dawnym sklepie Jaskółka przy zajezdni MPK, a wyjazd z parkingu będzie możliwy jedynie w lewo. W godzinach 14-15 na terenie całej dzielnicy Mościce będzie utrudniony ruch samochodowy. Z ruchu będzie czasowo wyłączana część ulic m.in. Głogowa, Jarzębinowa, Topolowa, Zbylitowska, Czarna Droga.

W czwartek, 12 sierpnia, nie będzie również możliwości pozostawienia samochodów wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego. Ponadto we środę i czwartek nieczynny będzie także parking przy biurze przepustek. Pracownicy Grupy Azoty będą mogli wjechać na teren zakładu i tam pozostawić samochód.

Na czas trwania wyścigu zostanie także wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Koszycką. Ruchem będą kierować policjanci. Ruch zostanie wstrzymany na pół godziny przed startem peletonu, a zaraz po przejechaniu kolarzy ulicami Mościc ponownie uruchomiony.

Start peletonu nastąpi o godzinie 14.45 z ulicy Głogowej. Następnie kolarze ruszą ulicami Jarzębinową, Topolową, Zbylitowską, Czarną Drogą, Krakowską oraz Koszycką. Na ostatnim odcinku nastąpi ostry start, planowany około godziny 15.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje