poniedziałek, 15 marca 2021 11:59

Tarnów. Posługiwał się czterema tożsamościami. Wszystko, żeby ominąć przepisy

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Posługiwał się czterema tożsamościami. Wszystko, żeby ominąć przepisy

53-letni cudzoziemiec figurował w wykazie osób niepożądanych w Polsce. W celu ominięcia przepisów, posługiwał się czterema tożsamościami. Został zatrzymany w piątek na terenie Tarnowa.

Cudzoziemiec wpadł podczas rutynowej kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Tarnów – Centrum. Jego dane widniały w bazach - był osobą niepożądaną na terytorium RP. Mężczyzna po zatrzymaniu został przekazany funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, którzy przeprowadzili dalsze czynności.

- Badanie daktyloskopijne wykazało, że odciski linii papilarnych cudzoziemca widniały jeszcze pod 3 innymi tożsamościami. Jak się okazało 53-letni obywatel Ukrainy kilkukrotnie zmieniał swoje dane, aby dostać się do Polski. Do strefy Schengen wjechał przez ukraińsko-węgierskie przejście graniczne - tłumaczy chor. SG Michał Tokarczyk.

Sołtysi z powiatu tarnowskiego zamierzają działać wspólnie. Powołali stowarzyszenie
Prawie 100 sołtysów postanowiło się zjednoczyć i działać wspólnie pod sztandarem powołanego w ubiegłym roku Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej. Jego prezesem został Tadeusz Bąk, były sołtys i obecny burmistrz Wojnicza.

Tym razem cudzoziemca będzie czekała jednak dłuższa przerwa w podróżowaniu po Europie. Komendant Placówki Straży Granicznej w Tarnowie wydał decyzję zobowiązującą mężczyznę do powrotu na Ukrainę, z jednoczesnym zakazem wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen na okres 5 lat. Zatrzymany 53-latek w sobotę został doprowadzony konwojem do granicy z Ukrainą. Opuścił Polskę, ponosząc wcześniej koszty deportacji.

fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Tarnów - najnowsze informacje