piątek, 29 lipca 2022 08:35

Tarnów. Szpital otrzymał prestiżowe wyróżnienie

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Szpital otrzymał prestiżowe wyróżnienie

Minister zdrowia, po pozytywnej opinii Komisji Akredytacyjnej przyznał Specjalistycznemu Szpitalowi im. E. Szczeklika w Tarnowie akredytację medyczną na cały zakres prowadzonej przez niego działalności. Tym samym szpital znalazł się w elitarnym gronie zaledwie 170 placówek w Polsce. Akredytacja obowiązuje przez trzy lata.

Przyznanie certyfikatu zostało poprzedzone trzydniowym przeglądem akredytacyjnym przeprowadzonym w kwietniu przez zespół ekspertów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Potwierdził on poprawność funkcjonowania Szpitala w odniesieniu do międzynarodowych wymogów na bardzo wysokim poziomie 87 proc. (certyfikat zostaje przyznany po spełnieniu minimum 75 proc. wymagań).

To prestiżowe wyróżnienie zostało przyznane tarnowskiej placówce po raz czwarty. Pierwszy certyfikat akredytacyjny Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika otrzymał w 2011 roku. Warto dodać, że proces akredytacji jest dobrowolny, a certyfikat skutkuje wyższym poziomem finansowania świadczeń medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Inf. UM Tarnów
Fot. FB/Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje