czwartek, 27 października 2022 15:40

Terroryzował mieszkańców wielickiego kampusu. Odpowie za dwa pobicia

Autor Marzena Gitler
Terroryzował mieszkańców wielickiego kampusu. Odpowie za dwa pobicia

Wieliccy kryminalni zatrzymali 26-latka, który terroryzował mieszkańców oraz pracowników wielickiego kampusu. Jest podejrzany o dwa pobicia.

Do pierwszego pobicia doszło 12 sierpnia br. obok sklepu nocnego na terenie Wieliczki. Zaatakowany przez nieznajomego został mężczyzna stojący w kolejce. Napastnik uderzył go, a potem kopał leżącego po głowie. W wyniku zdarzenia mężczyzna został ranny.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 21 października b.r. na terenie ośrodka wypoczynkowo-szkoleniowego w Wieliczce. Pracownik ośrodka zwrócił uwagę mężczyźnie, który wszedł na teren parku z dużym psem i spożywał tam alkohol. Wtedy ten zaatakował pracownika ośrodka, powodując u niego uraz głowy.

24 października br. wieliccy ustalili i zatrzymali 26-latka podejrzanego o obydwa pobicia. Jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary 5 miesięcy więzienia za groźby karalne i pobicie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia ciała. Grozi mu do 2 lat za kratami.

fot: Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje