środa, 19 stycznia 2022 09:31

To była całkowicie nielegalna przygoda! Kangur albinos hasał po ulicach miasta

Autor Katarzyna Jamróz
To była całkowicie nielegalna przygoda! Kangur albinos hasał po ulicach miasta

Biały kangur o imieniu Cezar to mieszkaniec zagrody Alpaka Team w Nosówce koło Boguchwały (woj. podkarpackie), który wyruszył na nielegalną przygodę życia. Kierowcy, którzy mieli okazję zobaczyć skaczącego po ulicach Rzeszowa uciekiniera, ze zdumienia przecierali oczy.

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę (15 stycznia) w zagrodzie Alpaka Team. Rano pracownicy obiektu zorientowali się, że brakuje im dwóch podopiecznych, którzy wymsknęli się z posesji przez otwartą bramkę. O ile Juliusza, kangura o brązowym umaszczeniu, udało się zlokalizować w pobliżu domu, to jednak o białym Cezarze słuch zaginął. Pracownicy zagrody próbowali szukać uciekiniera na własną rękę.

Mieszkańcy, którzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć przemierzającego ulice (mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych) Cezara, udostępniali zdjęcia kangura w sieci. W ten sposób szukali właściciela zwierzęcia.

– Wrzuciliśmy na Facebooka posta z prośbą o to, że jeżeli ktokolwiek widział kangura, niech da nam znać. Ludzie zaczęli do nas dzwonić, mówili, gdzie go widzieli, gdzie były ślady. Szliśmy za tym tropem, chodziliśmy po polach, jeździliśmy po okolicy z lornetką

– przekazała cytowana przez portal nowiny24.pl Natalia Sitek, jedna z właścicielek zagrody.

Białego uciekiniera wytropił jeden z mieszkańców, który spacerował ze swoim psem myśliwskim. Od razu skontaktował się z zagrodą, pomógł również w złapaniu zwierzęcia.

Właścicielki przekazały, że zaginiony kangur był zdezorientowany i wystraszony. Jego poszukiwania trwały kilka godzin.

Dziękujemy!!! Dzięki waszej pomocy udało się odnaleźć Cezara. Jest już w domu cały, zdrowy i bezpieczny. Jesteśmy wdzięczni za każdy telefon i udostępnienie

– napisały właścicielki na stronie zagrody AlpakaTeam na Facebooku.

Cezar to kangur Benetta. Mimo, że ten gatunek zazwyczaj ma rude futro, to również zdarzają się osobniki albinotyczne. Są mniejsze niż kangury australijskie. Ich waga waha się od 13 do 19 kg, chociaż mogą osiągać nawet i 25 kg. Żyją średnio od 15-20 lat.

Fot. Alpaka Team - Przygoda z Alpaką/ Facebook

Polska

Polska - najnowsze informacje