poniedziałek, 16 października 2023 18:11

To było ich święto. Wyjątkowe wydarzenie w Oświęcimiu

Autor Norbert Kwiatkowski
To było ich święto. Wyjątkowe wydarzenie w Oświęcimiu

Nauczyciele z oświęcimskich szkół podstawowych i przedszkoli świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowano w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu młodego pokolenia. Dziękował im za poświęcenie i zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. O szczególnej roli nauczycieli mówił też zastępca prezydenta Krzysztof Kania, któremu podlega oświata.

Życzenia przekazali obecni na spotkaniu posłowie Dorota Niedziela i Marek Sowa oraz starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński. Wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom prezydent wręczył nagrody. Również dyrektorzy szkół i przedszkoli przyznali swoje nagrody.

Do grona nauczycieli mianowanych dołączyły 22 osoby, a 9 otrzymało tytuł dyplomowanych. Uroczystość była też okazją do złożenia podziękowań Urszuli Jakubowskiej za jej wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 17 oraz Małgorzacie Polityło za pełnienie obowiązków dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 15 przez ostatni rok. Specjalny występ dla nauczycieli przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Młodzi artyści zaprezentowali się w przedstawieniu ” Trzy świnki” w języku angielskim.

Foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka