piątek, 25 października 2019 05:00

To oni są przyszłością ziemi wielickiej. Zobacz najzdolniejszych uczniów!

Autor Marzena Gitler
To oni są przyszłością ziemi wielickiej. Zobacz najzdolniejszych uczniów!

Najzdolniejsi uczniowie odebrali z rąk wicestarosty wielickiego Henryka Gawora stypendia przyznane z „Powiatowego Programu Stypendialnego dla uczniów zamieszkujących Powiat Wielicki lub uczęszczających do szkół prowadzonych przez Powiat”. Dwudziestu uczniów otrzymało je za wyniki w nauce, pięciu za osiągnięcia artystyczne na rok szkolny 2019/2020. Stypendia przyznane przez Prezesa Rady Ministrów, za wybitne osiągnięcia w nauce, otrzymała czwórka uczniów.

Stypendia naukowe otrzymali:

Agnieszka Wandas (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Kamil Kubacki (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Natalia Seweryn (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Damian Wójcik (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Patryk Kwiędacz (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Weronika Wlazlo (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Karolina Łukasik (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Mateusz Szwagrzyk (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Krzysztof Cieluch (LO w Zespole Szkól im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicacach), Katarzyna Kalęba (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Jakub Ryś (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Julia Goryczko (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Aleksandra Lis (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Mateusz KOSELA (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Karolina Cholewa (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Joanna STANEK – V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, Nikola Schrader (Technikum Mechaniczne Nr 15 w Zespole Szkół Mechanicznych Nr 1 w Krakowie), Monika Knapik (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Kacper Świętek (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce), Mateusz Górski (Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce).

Stypendia artystyczne otrzymali:

Jagoda Kudlińska (Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II ST im. Fryderyka Chopina w Krakowie), Dymitr Szostak (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia im. IJ Paderewskiego w Krakowie), Adrianna Słowiak (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Natali Hakim (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieliczce).

Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymali:

Kacper Hankus (Technikum im. E. Dembowskiego w PCKZiU w Wieliczce), Marcin Miś (LO im. Jana Matejki w Wieliczce), Patrycja Leśniak (Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Gdowie), Bartłomiej Kukla (Technikum w Zespole Szkół w Gdowie)

Uroczystość odbyła się w sali kinowej Kampusu Wielickiego. Gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w nauce przekazał uczniom wicestarosta wielicki Henryk Gawor wręczając stypendystom pamiątkowe dyplomy. Dla zebranych gości zagrał zespół muzyczny uczniów z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce.

inf. i foto: Powiat Wielicki

Wieliczka - najnowsze informacje