czwartek, 4 maja 2023 09:04

To się nie mieści w głowie. Niewiarygodne jak zbezczeszczono miechowski cmentarz

Autor Patryk Trzaska
To się nie mieści w głowie.  Niewiarygodne jak zbezczeszczono miechowski cmentarz

Były już hieny cmentarne, jednak takiego procederu jeszcze w Miechowie nie było. Na terenie sąsiadującym z lokalnym cmentarzem ciężki sprzęt zakopywał odpady zmieszane. Czemu miejsce pamięci potraktowano jak wysypisko śmieci?

Do tego nielegalnego procederu doszło w poniedziałek (1 maja) przy lokalnym cmentarzu parafialnym. Na terenie przylegającym do nekropolii pojawiły się ciężarówki z odpadami zmieszanymi oraz koparki.

Świadkowie zdarzenia byli przerażeni, gdy zauważyli, że śmieci są wrzucane do wykopanej wcześniej dziury i zasypywane. Na miejsce została wezwana miechowska straż miejska.

Funkcjonariusze wylegitymowali osoby, które pracowały przy zasypywaniu odpadów, a także sporządzili dokumentację fotograficzną oraz notatkę.

Ciągle pozostaje bez odpowiedzi jednak pytanie, dlaczego śmieci były zasypywane w okolicy nekropolii. Przypomnijmy, michowski cmentarz należy do parafii Grobu Bożego, a jego administratorem jest Józef Kumoński. W rozmowie z Dziennikiem Polskim stwierdził on, że  sprawa "jest już załatwiona", a zakopywane odpady powstały w wyniku uprzątnięcia miejsc, na których powstaną nowe alejki cmentarne.

foto ilustracyjne - UGiM w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje