sobota, 30 grudnia 2023 12:22

"Bardzo przykro! Wstyd!". Strażacy apelują, internauci komentują: "To szczyt głupoty"

Autor Mirosław Haładyj
"Bardzo przykro! Wstyd!". Strażacy apelują, internauci komentują: "To szczyt głupoty"

W sobotę (30 grudnia) strażacy z OSP Niedźwiedź mieli niemałe problemy z wyruszeniem na akcję. Wszystko przez kierowców parkujących przed... drzwiami remizy.

Strażacy z OSP Niedźwiedź w sobotę (30 grudnia) poinformowali w mediach społecznościowych o nieodpowiedzialnym zachowaniu niektórych kierowców.

-Przykro... bardzo przykro... Dziś... godzina 10:26... syrena wyje, a my przed naszymi drzwiami garażowymi napotykamy oto taką "niespodziankę". I nie jest to wóz, który zasili nasze szeregi... Dodge nie wyjechała, mercedes próbował na kilka razy (dobrze, że mamy ogarniętych kierowców), i chwała Bogu, że zdarzenie, do którego byliśmy dysponowani, nie miało wysokiego priorytetu, bo aż strach myśleć co by się stało, gdy zostalibyśmy wezwani do pożaru czy nzk!

-komentują strażacy i dodają:

-"Szanowny" kierowca nie pojawił się w ogóle, żeby nawet łaskawie przeparkować. I kolejne zdjęcie z ostatniej soboty, wstyd kierowcy, WSTYD!

-Szczyt głupoty - komentuje sprawę jeden z intenautów.

-Każdorazowo wzywajcie policję - radzi inny użytkownik mediów społecznościowych.

Strażacy przy okazji przypomnieli, że mają prawo do siłowego przeparkowania samochodu, jeśli zajdzie taka konieczność:

-Ponadto dla Waszej informacji: "Zgodnie z Art. 142 KC właściciel rzeczy nie może sprzeciwić się jej zniszczeniu lub uszkodzeniu, jeśli zachodzi stan wyższej konieczności." W związku z powyższym prosimy nie mieć pretensji, jeśli zajdzie taka potrzeba to Wasz samochód zostanie przez nas siłą przeparkowany. Prosimy jeszcze raz, nie parkujcie przed remizą - to tu zaczyna się KORYTARZ ŻYCIA!

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka