niedziela, 2 czerwca 2024 09:52

Tragedia koło Nowego Sącza. Nie żyje były reprezentant Polski

Autor Patryk Trzaska
Tragedia koło Nowego Sącza. Nie żyje były reprezentant Polski

Smutne wiadomości docierają do nas z Nowego Sącza. Nie żyje Krzysztof Pochwała były reprezentant Polski w kajakarstwie slalomowym. Mężczyzny nie udało się uratować, gdy nagle podczas przejażdżki rowerem doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia.

Do zdarzenia doszło w okolicy Bacówki nad Wierchomlą. To właśnie tam nagle podczas jazdy rowerem doszło do zatrzymania krążenia u 64-latka. Na miejsce od razu wezwano ratowników z Krynickiej Grupy GOPR.

Niestety mimo podjętych starań wszystkich obecnych na miejscu służb oraz w pierwszej kolejności pracowników Bacówka Nad Wierchomlą, nie udało się uratować sportowca.

🚨Dobiega końca długi weekend, niestety nie wszystkie działania ratownicze udało się zakończyć szczęśliwie jak opisywaną...

Opublikowany przez Grupa Krynicka GOPR Niedziela, 2 czerwca 2024

Krzysztof Pochwała był polskim kajakarzem slalomowym, startującym na arenie międzynarodowej od 2001 roku. W swojej karierze zdobył trzy medale na Mistrzostwach Świata w slalomie kajakowym IC. Wywalczył również siedem srebrnych i dwa brązy na Mistrzostwach Europy. Startując na czterech Letnich Igrzyskach Olimpijskich w kategorii C2, swoje najlepsze wyniki osiągnął na piątym miejscu w 2012 roku w Londynie i ponownie w 2016 roku w Rio de Janeiro (oba z Piotrem Szczepańskim).

Fot.: Jerzy Cebula / sądecki.news

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka