czwartek, 9 maja 2024 13:49

Tragedia pod Limanową. Traktor przygniótł kierowcę

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia pod Limanową. Traktor przygniótł kierowcę

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek (6 maja) w miejscowości Pasierbiec, znajdującej się w powiecie limanowskim. 65-letni traktorzysta został przygnieciony przez ciągnik. Mężczyzna zginął na miejscu.

Dramat rozegrał się około godziny 15:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z przyczepą, pokonując stromy spadek terenu (poza drogą publiczną), stracił panowanie nad pojazdem, a następnie doprowadził do jego wywrócenia. W wyniku zdarzenia mężczyzna został przygnieciony przez traktor. 65-letni mieszkaniec gminy Limanowa zginął na miejscu.

Policja apeluje o rozwagę

19-letni pasażer, który również podróżował pojazdem, zdołał zeskoczyć z ciągnika. Młody mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowała policja pod nadzorem prokuratora. Ciało 65-latka zostało zabezpieczone do dalszych badań. Przyczyny i okoliczności tragedii wyjaśniają funkcjonariusze. – W związku z rozpoczynającym się sezonem prac polowych, a także prac na terenach leśnych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku – przypominają mundurowi.

Fot. Policja Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka