piątek, 26 sierpnia 2022 11:00

Tragedia pod Tarnowem. Mężczyzna zginął na miejscu

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia pod Tarnowem.  Mężczyzna zginął na miejscu

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek w Jodłówce Tuchowskiej (gmina Tuchów, powiat tarnowski). 73-letni traktorzysta pokonując strome wzniesienie zjechał nagle z drogi, powodując wywrócenie pojazdu do góry kołami. Maszyna przygniotła kierowcę, który w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

W czwartek wieczorem (25 sierpnia) policjanci tarnowskiego ruchu drogowego zostali wezwani do wypadku drogowego w Jodłówce Tuchowskiej, w którym ucierpiał traktorzysta. Na miejscu zastali ratowników medycznych oraz jednostki okolicznych OSP i PSP z siedzibą w Siedliskach. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny, a policjanci na podstawie relacji świadków, śladów oraz uszkodzeń pojazdu ustalili przebieg tego tragicznego wypadku.

– 73-letni mieszkaniec Jodłówki Tuchowskiej jechał traktorem typu SAM, krętą drogą gminną o dużym nachyleniu. Z niewyjaśnionej do tej pory przyczyny zjechał z niej i stoczył się ze skarpy tak nieszczęśliwie, że pojazd przygniótł jego kierowcę, który nie był w stanie o własnych siłach wydostać się spod niego

– wyjaśnia asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym na miejscu czynności wykonywali policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora rejonowego z Tarnowa.

Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w zakładzie patomorfologii tarnowskiego szpitala, celem ustalenia przyczyny śmierci, a pojazd odholowany na parking, by przeprowadzić jego szczegółowe oględziny.

Inf./Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje