środa, 6 maja 2020 12:14

Tragiczny wypadek w Szczucinie. 12-latka zginęła obok swojego domu. Nie miała szans

Autor Marzena Gitler
Tragiczny wypadek w Szczucinie. 12-latka zginęła obok swojego domu. Nie miała szans

Tragedia rozegrała się przedwczoraj wieczorem w Szczucinie na drodze wojewódzkiej 982. 19-letni kierowca w czasie wyprzedzania rowerzysty potrącił śmiertelnie 12-letnią rowerzystkę, która wyjeżdżała ze swojej poseji. Dziewczynka zmarła mimo ponad godzinnej reanimacji.  

Do tragicznego wypadku doszło 4 maja około godz. 19:00 na terenie Szczucina na drodze wojewódzkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Fiat, na prostym odcinku drogi wyprzedzał innego uczestnika ruchu drogowego. 19-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, kierując osobowym fiatem, na prostym odcinku drogi między Świdrówką a Szczucinem w czasie wyprzedzanie rowerzysty potrącił wyjeżdżającą na rowerze z prywatnej posesji 12-latkę.

Dziecko pomimo godzinnej reanimacji prowadzonej najpierw przez mundurowych z Komisariatu Policji w Szczucinie, którzy pierwsi byli na miejscu zdarzenia, a następnie przez załogi pogotowia ratunkowego zmarło.

Policjanci na czas czynności procesowych zamknęli całkowicie drogę, organizując objazdy. Na miejscu pracowali funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, dochodzeniowo – śledczego, prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.

Śledczy pod nadzorem prokuratora będą teraz szczegółowo wyjaśniać dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

19-letni kierujący był trzeźwy.

inf. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje