czwartek, 26 stycznia 2023 17:54

Trop prowadził do Trzebini. Policjanci z Krakowa mieli intuicję

Autor Mirosław Haładyj
Trop prowadził do Trzebini. Policjanci z Krakowa mieli intuicję

23 stycznia policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno– Skarbowego w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w samochodzie dostawczym przewozili 900 litrów podrobionego spirytusu.

Kryminalni z KMP w Krakowie zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie uzyskali informacje, że na terenie pow. chrzanowskiego mogą przebywać osoby posiadające nielegalny spirytus.

W miniony poniedziałek funkcjonariusze pojechali do Trzebini, gdzie zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, którym, jak ustalili, mogą przemieszczać się mężczyźni przewożący wysokoprocentowy alkohol. Przeprowadzona kontrola potwierdziła informacje uzyskane przez śledczych, bowiem 51-latek z Krakowa oraz 43-letni mieszkaniec Niepołomic przewozili w pojeździe 900 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Wysokoprocentowy alkohol rozlany był do 1000 plastikowych butelek. W wyniku przestępczego procederu, którego dopuścili się mężczyźni, wartość uszczupleń podatkowych na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 60 tysięcy złotych.

Za przestępstwo karno – skarbowe związane z posiadaniem znacznych ilości wyrobów spirytusowych grozi mężczyznom kara do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

Inf.: SG

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka