poniedziałek, 13 maja 2019 22:16

Trzebinia: Kto może liczyć na zniżki nad Balatonem?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Trzebinia: Kto może liczyć na zniżki nad Balatonem?

Urząd Miejski w Trzebini poinformował, że przedsiębiorcy, prowadzący działalność na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”, wyrazili chęć przystąpienia do Małej Karty Trzebińskiej. Co to oznacza?

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Trzebini długo dyskutowano, kto i co może zaoferować posiadaczom Małej Karty Trzebińskiej. Jakie ostatecznie decyzje zostały podjęte?

– Osoby prowadzące działalność gastronomiczną, jak również ci, oferujący inne atrakcje (zjazd tyrolski, park wodny) są chętni do zaoferowania zniżek młodzieży szkolnej – podał trzebiński magistrat.

Uczniowie, korzystający z ich usług, będą zatem mogli liczyć na zniżki.

– Przystąpienie do Małej Karty Trzebińskiej jest dobrowolne. Cieszymy się, że tak wielu przedsiębiorców działających na terenie Balatonu opowiedziało się na tak. Teraz czekamy na pisemne deklaracje, by szczegółowo opracować przywileje dla osób posiadających Małą Kartę Trzebińską – mówi Anita Lipnicka, zastępca burmistrza Trzebini.

Mała Karta Trzebińska – kto może z niej skorzystać?

Z Małej Karty Trzebińskiej mogą korzystać uczniowie, uczęszczający do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zlokalizowanych na terenie gminy Trzebinia oraz dzieci i młodzież, mieszkające w Trzebini, które uczą się poza gminą. Dokumentem uprawniającym do zniżek jest ważna legitymacja szkolna. Jak informuje Urząd Miejski, programem mogą zostać objęte wyłącznie osoby do 21. roku życia. Karta będzie obowiązywać od 21 czerwca 2019 roku na terenie gminy Trzebinia.

Chrzanów - najnowsze informacje