niedziela, 14 maja 2023 09:47

Trzylatek jeździł rowerem po ulicy. Matka nie zauważyła jak zniknął

Autor Patryk Trzaska
Trzylatek jeździł rowerem po ulicy. Matka nie zauważyła jak zniknął

O krok od tragedii grozy w Oświęcimiu. Trzylatek  jeździł po ulicy na zabawkowym rowerku bez opieki dorosłego. Dzieckiem zaopiekowała się piesza, która zauważyła chłopca. Gdzie byli wtedy rodzice dziecka? To ustala teraz policja.  

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia około godziny 17:00. Jedna z mieszkanek Oświęcimia wezwała na miejsce policję po tym, jak zauważyła trzylatka jeżdżącego na zabawkowym rowerze po ulicy Słowackiego bez opieki. Kobieta od razu wybiegła na jezdnię i przyprowadziła dziecko na chodnik.

Chwilę po interwencji pieszej, na miejscu pojawiła się matka chłopca, która zabrała go do domu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zlokalizowali mieszkanie, w którym zastali 28 – letnią mieszkankę oraz troje jej dzieci. Kobieta potwierdziła, że jej trzyletni syn opuścił plac zabaw w  chwili gdy ona zajmowała się pozostałymi dziećmi.

W  sprawie zostało wszczęte postępowanie o wykroczenie w związku z dopuszczeniem przez matkę do przebywania trzyletniego dziecka w okolicznościach niebezpiecznych. Informacja o zdarzeniu została również przekazana do Wydziału  Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka