czwartek, 26 marca 2020 19:11

Tuchów. Tragedia przy karczowaniu. Mężczyzna przygnieciony ciągnikiem

Autor Marzena Gitler
Tuchów. Tragedia przy karczowaniu. Mężczyzna przygnieciony ciągnikiem

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Tuchowie. Ciągnik przygniótł kierującego nim mężczyznę, który próbował usunąć korzeń drzewa.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w środę, 25 marca przed południem.  

Na miejsce zostały natychmiast skierowane służby ratunkowe oraz OSP Tuchów, która tak rekacjonuje zdarzenie:

We środę (25.03) o godzinie 11:08 otrzymaliśmy na nasze telefony informację o konieczności stawienia się na alarm w remizie. Po zgłoszeniu gotowości informacja przekazana przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie brzmiała bardzo niepokojąco: „mężczyzna przygnieciony przez ciągnik”. Dyspozycję wyjazdu otrzymał zastęp GBARt z naszej jednostki oraz zawodowcy z Siedlisk i Tarnowa. W trakcie dojazdu otrzymaliśmy dodatkową informację, z której wynikało, że na miejscu jest już zespół ratownictwa medycznego. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie wycieków płynów eksploatacyjnych, odłączenie akumulatora oraz podniesienie ciągnika i wydobycie poszkodowanego. Lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon mężczyzny a do swoich czynności przystąpili policjanci oraz prokurator. Po dwóch godzinach zastępy strażaków wróciły do swoich remiz ale, jak się okazało, nie na długo

Wstępne oględziny, dokonane przez policję, wskazują, że wypadek nastąpił podczas wyrywania korzenia drzewa.

Kierowca nie zastosował zasad bezpieczeństwa, co spowodowała obrócenie ciągnika wokół osi napędowej. Ponieważ pojazd nie był wyposażony dodatkowo w kabinę, kierowca został przygnieciony jego ciężarem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Tuchowie.

inf. i foto: OSP Tuchów, KPP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje