czwartek, 20 czerwca 2024 10:55

Turysta z Niemiec uszkodził 6 samochodów. Policyjna akcja na Starym Mieście w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Turysta z Niemiec uszkodził 6 samochodów. Policyjna akcja na Starym Mieście w Krakowie

Turysta z Niemiec w kilka chwil uszkodził sześć drogich samochodów, zaparkowanych na jednej z uliczek Starego Miasta. Straty oszacowano na 17 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca br.. Kierowcy, którzy chcieli odpalić swoje auta zaparkowane na jednej z uliczek Starego Miasta, zobaczyli przykry widok. Uszkodzone lusterka, wgnieciona karoseria, zarysowany lakier. Ofiarą wandala padło sześć samochodów znanych marek: Subaru, Toyota, Citroen, Land Rover i dwa Forday. Właściciele pojazdów oszacowali straty na łączną kwotę blisko 17 tysięcy złotych.

Na miejsce wezwano policyjną ekipę, która zabezpieczyła ślady i spisała zeznania. Dzień później namierzono i zatrzymano podejrzanego. Jak się okazało to 46-letni obywatel Niemiec, który odwiedził Kraków w celach turystycznych. Zupełnie nie spodziewał się, że odnajdzie go Policja.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zniszczenia samochodów, ale nie potrafił wyjaśnić co mu przyszło do głosy, aby wyżyć się na zaparkowanych pojazdach. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka