czwartek, 21 października 2021 06:34

Tutaj zainaugurowali już sezon narciarski. Wejście na stok tylko z przepustką sanitarną

Autor Aleksandra Tokarz
Tutaj zainaugurowali już sezon narciarski. Wejście na stok tylko z przepustką sanitarną

Włosi, po wielu miesiącach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, rozpoczęli sezon narciarski. Otwarcie stoków poprzedzone zostało jednak przyjęciem rządowych przepisów, które określają sanitarne zasady funkcjonowania takich obiektów. Wejście na stok jest tym samym możliwe wyłącznie z sanitarną przepustką.

Jak wynika z przepisów, na włoski stoki wstęp mają tylko te osoby, które przedstawią tzw. green pass – potwierdzenie pełnego zaszczepienia. Narciarz będzie mógł wejść na stok także wtedy, gdy uzyska negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jeśli dana osoba nie przedstawi żadnego z tych dwóch dokumentów, administracja obiektu ma obowiązek odmówienia mu wstępu na wyciąg.

Dodatkowo narciarze mają obowiązek zakrywania ust i nosa, jednak tylko w przestrzeniach wspólnych. Maseczki nie trzeba jednak nosić w trakcie jazdy na stoku. Jest to natomiast obowiązkowe w takich miejscach, jak np. wagonik kolejki liniowej czy restauracja na stoku.

Wprowadzone zostały również limity, dotyczące liczby narciarzy, którzy mogą korzystać z wyciągów. Mogą oni zająć 80 proc. maksymalnej pojemności wyciągów.

Narciarze we Włoszech mogą już korzystać z takich obiektów jak ośrodek w miejscowości Cercinia, który otworzył się jako pierwszy w minioną sobotę, ale również z tras na Passo dello Stelvio czy Ghiacciaio Wal Senales.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. ilustracyjne/pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje