czwartek, 10 listopada 2022 14:45

Tych obchodów nie możesz przegapić. Biało-czerwone święto w powiecie proszowickim

Autor Patryk Trzaska
Tych obchodów nie możesz przegapić. Biało-czerwone święto w powiecie proszowickim

W powiecie proszowickim zgodnie z tradycją odbędą się uroczystości związane ze 104 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Gdzie i kiedy są one planowane?

Uroczystości odbędą się w kilku miejscowościach powiatu proszowickiego. W samych Proszowicach obchody zaczną się już o godzinie 11:00  mszą w intencji rzeczpospolitej Polskiej.  Po mszy nastąpi uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki w Proszowicach. To jednak nie koniec obchodów w stolicy powiatu proszowickiego. O godzinie 17:00 na Rynku odbędzie się śpiewanie pieśni patriotycznych z uczniami Szkoły Podstawowej nr. 2.

Trochę później niż w Proszowicach, bo o 11:50 uroczystości rozpoczną się w Pałecznicy. Obchody zainauguruje poświęcenia figury świętego Floriana. Po tym, zgromadzeni udadzą się na uroczystą mszę świętą w intencji ojczyzny, która odbędzie się o godzinie 12:00. Po uroczystościach kościelnych, o godzinie 13:00 odbędzie się pokaz programu artystycznego w Centrum Rozwoju Społecznego. Na koniec obchodów, o 14.30 rozpocznie się koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Wrocimowic.

foto ilustracyjne - pixabay

Proszowice - najnowsze informacje