czwartek, 15 sierpnia 2019 13:42

Tyle słońca w całym... Tymbarku - niesamowity koncent przebojów Anny Jantar

Autor Marzena Gitler
Tyle słońca w całym... Tymbarku - niesamowity koncent przebojów Anny Jantar

W niedziele 11 sierpnia na tymbarskim rynku studio Takt, (grupa utworzona się z dawnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku), zgromadziła mieszkańców na niesamowitym koncercie, poświęconym pamięci wybitnej polskiej piosenkarki, Anny Jantar.

Uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość przenieść sie w lata 70 i 80 ubiegłego wieku, a to wszystko za sprawą niesamowitych wokalistek: Wiolety Kordeczki, Joanny Ligas, Moniki Smagi, Alicji Regi, Marleny Mazgaj, Ilony Kalety oraz Justyny Rusnarczyk. Koncert odbył się przy akompaniamencie zespołu muzycznego, w którego skład wchodzili: gitara elektryczna/akustyczna - Tomasz Sporek, gitara basowa - Bartosz Marek, perkusja - Robert Zając, klawisze - Jakub Sporek, skrzypce - Maria Mrózek, Michał Majeran, wiolonczela - Klaudia Sasuła.

Publiczność, począwszy od najmłodszych i skończywszy na najstarszych bawiła się przed sceną przez cały czas trwania koncertu. Wszystkie piosenki przeplatane były krótkimi anegdotami z życia i twórczości Anny Jantar. Historie te przytaczane były przez prowadzących: Sylwie Stokłosę oraz Szymona Bóla. W trakcie koncertu zaprezentowane zostały hity wokalistki takie jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Jambalaya” oraz „Najtrudniejszy pierwszy krok”, a także wiele innych utworów, które były również dobrze tymbarskiej społeczności. Po zakończonym koncercie młodzież nie zwalniała tempa i w dalszym ciągu przenosiła uczestników w czasy PRLu, jednakże tym razem za sprawą dyskoteki, która była prowadzona przez Dawida Jarosza.

W czasie całego tego wydarzenia była możliwość skosztowania przepysznych potraw, które przygotowane zostały przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podłopienia.

Koncert nie mógłby się odbyć bez pomocy, sponsorów, za co składamy szczególne podziękowania firmom: Partner, Gold-rop, Uchacz, GAMA-skład budowlany, MOL-BUD, HYDROKAP i Panu Janusze Krzyściakowi. Za ogrmone wsparcie, chcemy szczególnie podziękować całej ekipie Soundlight Stage z Tymbarku, która zadbała o zaplecze techniczne niedzielnego koncertu, w szczególności dziękujemy Danielowi Smotrowi. Słowa uznania kierujemy również w stronę patronów medialnych, dzięki którym wiele osób usłyszało o tym wydarzeniu: RDN Nowy Sącz, TV28, limanowa.in, limanowianin.in, tymbark.in. Nie możemy jednak zapomnieć o naszych patronach honorowych: Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, na czele z księdzem proboszczem Janem Banachem, Starostwu Powiatowemu w Limanowej, na czele z Panem starostą Mieczysławem Urygą, jak również Gminie Tymbark, reprezentowanej przez pana wójta Pawła Ptaszka - podsumowują organizatorzy.

mat. prasowe

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka