środa, 8 maja 2019 13:54

Tymbark: Rusza kolejny etap budowy wodociągu

Autor Marzena Gitler
Tymbark: Rusza kolejny etap budowy wodociągu

Gmina Tymbark podpisała umowę na wykonanie kolejnych ponad 650 m wodociągu w ramach inwestycji pn. Rozbudowa systemu wodociągowego i kanalizacyjnego w Gminie Tymbark.

25 kwietnia, w Urzędzie Gminy w Tymbarku podpisano została umowa na realizację inwestycji pn. Rozbudowa systemu wodociągowego i kanalizacyjnego w Gminie Tymbark w ramach poprawy dostępu mieszkańców do infrastruktury wod-kan - Rozbudowa sieci wodociągowej w Tymbarku – część III. W ramach rozbudowy planowane jest wykonanie ponad 650 m wodociągu wzdłuż ul. Armii Krajowej w Tymbarku.

Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w drodze przetargu, jest firma „KTV” Katarzyna Niemiec z Nowego Sącza. Koszt inwestycji to ponad 159 000 zł, a przewidywany termin jej wykonania to koniec września br.

Planowane prace to element 4-etapowej inwestycji. Przebudowę kanalizacji deszczowej przy budynku Domu Kultury w Tymbarku za 180,5 tys.  zł wykona PPUH DROG-BET Stanisław Kurek z Limanowej. Przebudowę indywidualnej biologicznej oczyszczalni ścieków przy Szkole Podstawowej  w Zawadce zrealizuje Zakład Handlowo – Usługowy Marcin Piechura ze Strzeszyc. Koszt inwestycji to ponad 105 tys. zł. Natomiast rozbudowę sieci wodociągowej w Zamieściu przeprowadzi Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „JANDA” Janina Duda z Łastówki, które zaproponowało zrealizowanie zamówienia za 138 tys. zł.

Inf. i foto: UG Tymbark

Limanowa - najnowsze informacje