piątek, 4 lutego 2022 14:03

Tymbark: Strzelcy zgarniają puchar!

Autor Joanna Obajtek
Tymbark: Strzelcy zgarniają puchar!

W styczniu drużyna strzelców z Tymbarku zdobyła puchar w Sylwestrowych Zawodach Strzeleckich. To już kolejny sukces zdolnych strzelców!

Jak co roku grupa wspaniałych strzelców z Tymbarku i okolic rozpoczęła Nowy Rok na strzelnicy. Zgarnęli wiele nagród w Sylwestrowych Zawodach Strzeleckich w Nowym Sączu.

W styczniu odbyły się już kolejne Sylwestrowe Zawody Strzeleckie w Nowym Sączu na strzelnicy LOK. Zawodnicy zmierzyli się m.in. na karabinek pneumatyczny Iż 38. Pierwsze „rozgrywki” ruszyły 2 stycznia.

— Reprezentacja z Tymbarku i Podłopienia zgarnęła większość pucharów i nagród. Katarzyna Kasperska zdobyła I miejsce ( 98 pkt.), Anna  Kasperska I miejsce           (88 pkt.), Karolina Papież II miejsce, Rafał Kasperski III miejsce – mówi jeden z uczestników zawodów strzeleckich.

30 stycznia drużyna z Tymbarku powtórzyła swój strzelecki sukces podczas 30 Otwartych Powiatowych Zimowych Zawodów Strzeleckich w Nowym Sączu.

Nagrodzeni uczestnicy - Karabinek pneumatyczny Iż 38 – 10 strzałów:

  • II – Katarzyna Kasperska 87 pkt.
  • Dwubój strzelecki Ksp Toz 12 –7 tarcza punktowa i 5 biathlon, indywidualnie kat. Open
  • III Katarzyna Kasperska 73 pkt.;

Pozostali w swoich kategoriach zdobyli:

  • IV miejsce Magdalena Figura, Karolina Papież, Kacper Figura
  • V miejsce Marcel Figura

— Wszyscy zawodnicy udowodnili, że mają pewną rękę i celne oko – potwierdza organizator, LOK Nowy Sącz.

Strzelnica LOK w Nowym Sączu to najbliższa strzelnica na której można rozgrywać zawody i trenować podczas pandemii zgodnie z reżimem sanitarnym.

— Miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy, będziemy mogli i my rozpocząć treningi strzeleckie, za którymi tęsknimy, na strzelnicy LOK w Limanowej. W obecnej chwili nie jest to możliwe, gdyż strzelnica nie spełnia wymogów „covidowych” – mówi inspektor Robert Nowak z tymbarskiego Strzelca.

Strzelców docenił Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju w Warszawie nadając brązowy medal Annie  Kasperskiej, Barbarze Janczy oraz Rafałowi Kasperskiemu „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”.

Fot. organizatora

Limanowa - najnowsze informacje