poniedziałek, 10 sierpnia 2020 15:03

Uczestnicy "Down the road" w wielickim Starostwie

Autor Marzena Gitler
Uczestnicy "Down the road" w wielickim Starostwie

Osoby z zespołem Downa odwiedzili w niedzielę 9 sierpnia Starostwo Powiatowe w Wieliczce. W rolę ich przewodnika wcielił się starosta Adam Kociołek.

Popularny, telewizyjny serial „Down the road. Zespół w trasie” opowiada o szóstce młodych ludzi z zespołem Downa. Dominika, Agnieszka, Ola, Grzegorz, Krzysztof i Michał wyruszyli w podróż swojego życia wraz z prowadzącym program Przemkiem Kossakowskim, aby wspólnie odwiedzić sześć krajów. Podczas tej wyprawy przełamują własne bariery np. podczas wykonywania ekstremalnych zadań oraz mierzą się ze stereotypami na temat swojej choroby.

Ta niesamowita szóstka odwiedziła w niedzielę 9 sierpnia Starostwo Powiatowe w Wieliczce. W drzwiach Pałacu Przychockich przywitał ich starosta Adam Kociołek, który od razu zyskał wyjątkową sympatię jednej z uczestniczek programu, a mianowicie Agnieszki… Kociołek, która już do końca wizyty nazywała go swoim wujkiem.

Niecodzienni goście mieli okazję zwiedzić siedzibę starostwa od piwnic, aż po sam strych. Rolę przewodnika grupy pełnił starosta, który skrupulatnie odpowiadał na wszystkie nawet te najdziwniejsze pytania.

Kolejne atrakcje czekały na gości na parkingu starostwa. Tu uczestnicy programu spotkali się z kierowcami rajdowymi Rafałem Ślęczką i Filipem Stopą ze Stopa/Ślęczka Rally Team oraz Marcinem Idzim, który amatorsko bierze udział w rajdach samochodowych.  Ten punkt programu bardzo spodobał się naszym gościom, a w szczególności możliwość poczucia się jak prawdziwy kierowca rajdowy za kółkiem samochodu wyścigowego.

? Dziękujemy za spotkanie ? Do zobaczenia w trasie ?? Down the road. Zespół w trasie ❤️

Posted by Rafał Ślęczka on Sunday, August 9, 2020

Na koniec spotkania starosta zaprosił gości do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia na schodach Pałacu Przychockich.

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje