środa, 20 kwietnia 2022 11:36

Nowy Sącz: 41-latek ukradł same koła. Reszta BMW była mu niepotrzebna

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: 41-latek ukradł same koła. Reszta BMW była mu niepotrzebna

Sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który zdemontował i ukradł 4 koła z bmw zaparkowanego na jednym z miejskich parkingów. Sądeczanin odpowie nie tylko za kradzież popełnioną w warunkach recydywy, ale również za posiadanie narkotyków.

Na początku kwietnia sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na niestrzeżonym parkingu, w pobliżu jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu, doszło do kradzieży kół. Sprawca z zaparkowanego BMW odkręcił wszystkie 18-calowe felgi aluminiowe z zimowymi oponami, po czym zabrał je, pozostawiając samochód na kostkach brukowych. Kiedy właściciel zorientował się, że został okradziony, natychmiast poinformował sądecką policję, a funkcjonariusze zaczęli szukać sprawcy.
Policjanci bardzo szybko ustalili, że za to przestępstwo może odpowiadać 41-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Już następnego dnia po kradzieży podejrzewany został zatrzymany w centrum miasta, a w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli koła skradzione z bmw. Dodatkowo sądeczanin miał przy sobie susz roślinny o charakterystycznym zapachu marihuany oraz biały proszek.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Tam, po dokładnym zbadaniu zabezpieczonych substancji, potwierdziło się, że były to marihuana i amfetamina. 41-latek usłyszał zarzut kradzieży kół i posiadania narkotyków.  Grozi mu kara do 5 lat więzienia, ale, z uwagi na to, że popełnił oba te przestępstwa w warunkach recydywy, wyrok sądu może być bardziej surowy. Natomiast odzyskane koła o wartości 5 tys. złotych wróciły już do prawowitego właściciela.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje