czwartek, 24 lutego 2022 20:28

„Ukraina bez Putina” – tysiące krakowian protestują przeciwko agresji na Ukrainę

Autor Tomasz Stępień
„Ukraina bez Putina” – tysiące krakowian protestują przeciwko agresji na Ukrainę

4 tysiące osób przyszło na główną manifestację o godzinie 19, pod Konsulat Federacji Rosyjskiej w Krakowie przy placu Biskupim, aby zaprotestować przeciwko wojnie i agresji na Ukrainę. Ale protesty w tym miejscu rozpoczęły się spontanicznie już rano i trwają praktycznie przez cały dzień.

- Zebraliśmy się tutaj wszyscy, żeby pokazać, że Ukraina jest jedyna, że boimy się z naszą suwerenność, że to, co się dzieje w Rosji, to nie jest ok i nie może tak po prostu przejść – mówiła nam Daria Piekarska, Ukrainka ucząca się w Krakowie. Jej rodzina jest na Ukrainie, gdzie toczy się wojna.

Dlatego dziś od rana krakowianie stoją solidarnie z Ukraińcami i Ukrainkami przed rosyjskim konsulatem przy placu Biskupim. Kulminacją protestu była demonstracja, która rozpoczęła się około 19.00, a na której zgromadziło się, według szacunków policji, ponad 4 tys. osób.

Uczestnicy demonstracji śpiewali hymn ukraiński. Pojawiło się także bardzo dużo potępiających Władimira Putina haseł: „Ukraina bez Putina”, "Putin won", "Precz z sowieckim bandytą", "Gilotyna dla Putina". Oprócz tego także inne: „Ręce precz od Ukrainy” , "Sowieci do domu”, "Stop rosyjskiej agresji".

Kraków

Kraków - najnowsze informacje