czwartek, 17 listopada 2022 14:43

Uroki hikingu w malowniczych sceneriach Polanicy Zdrój i okolic

Autor Artykuł sponsorowany
Uroki hikingu w malowniczych sceneriach Polanicy Zdrój i okolic

Turystyka piesza jest doskonałą formą aktywności fizycznej. Dla wszystkich spragnionych zdrowego wysiłku na świeżym powietrzu dostępna jest praktycznie przez cały rok. Dobrze zagospodarowane i odpowiednio utrzymane obszary górskie także zimą dysponują ciekawymi szlakami turystycznymi. Jest to uzależnione od warunków pogodowych oraz lokalizacji geograficznej danego miejsca.

Dla miłośników wycieczek pieszych o umiarkowanym stopniu trudności dobrym wyborem będzie hiking. Polanica Zdrój i jej okolice są wspaniałym regionem, gdzie wśród malowniczych krajobrazów można przemierzać górskie trasy.

Piękne położenie uzdrowiska Polanica Zdrój – SPA z wyciszeniem i relaksem

Hiking stanowi łagodniejszą formę wycieczek górskich niż trekking, który według definicji powinien dotyczyć skomplikowanych szlaków górskich, przemierzanych w trudnych warunkach terenowych i klimatycznych. Hiking może być dobrym początkiem przygody z górskimi wyprawami, dlatego warto sprawdzić, czy ta aktywność fizyczna nie przerodzi się w prawdziwą pasję.

Niezwykłe położenie Polanicy Zdrój w Dolinie Bystrzycy, u podnóża Piekielnej Góry, stanowiącej kraniec przepięknych Gór Stołowych oraz sąsiedztwo Gór Bystrzyckich sprzyja pieszym wycieczkom i spacerom.

Łagodne ścieżki i szlaki prowadzą wśród przepięknych wzgórz, które rozchylając zielony leśny płaszcz, ukazują cudowne doliny.

Wyprawę po zdobycie lepszej kondycji fizycznej i wewnętrzny spokój, warto rozpocząć od wyboru hotelu. Takiego, w którym znajdziemy komfortowe warunki, dające możliwość pełnego relaksu, jakie proponuje Polanica Zdrój. SPA zapewniające możliwość regeneracji i odprężenia po pieszych wędrówkach to wspaniałe miejsce gwarantujące pełnię odpoczynku, po godzinach spędzonych na górskim szlaku.

Polanica Zdrój wSPAniały czas górskich wędrówek

Hiking to forma fizycznej aktywności, która angażuje dużą część partii mięśniowych. Wpłynie na kondycję serca i układu oddechowego, zwiększa siłę i poczucie równowagi. Zmiana ukształtowania terenu podczas hikingu wymusza inną pracę mięśni nóg, powodując ich skracanie i wydłużanie. To z kolei wpływa na większą o 28% ilość zużywanej ilość energii w porównaniu ze spacerami po płaskich terenach.

Po dniu spędzonym na tego rodzaju aktywnościach w urzekającym pięknem uzdrowisku, jakim jest Polanica Zdrój, SPA i skorzystanie z jego dobrodziejstw będzie doskonałym pomysłem. Zbawienna dla ciała będzie kąpiel w basenie, którą dodatkowo uatrakcyjni widok na kojące, zielone przestrzenie oraz przyjemnie regenerująca moc jacuzzi, z którego można skorzystać na zewnątrz w blasku zachodzącego słońca.

Wizyta w saunarium, gdzie mamy do wyboru kilka rodzajów saun, pomoże w powysiłkowej regeneracji mięśni, wzmacnianiu i hartowaniu organizmu, a także oczyszczaniu z toksyn. Krioterapia dostępna wśród wielu propozycji w centrum SPA wpłynie na układ odpornościowy.

Polanica Zdrój – przykładowe miejsce doskonałe na hiking

Jedna z ciekawszych tras, jaka prowadzi pośród najdalej na wschód leżących terenów Gór Stołowych, ma swój początek w Polanicy Zdrój. Przez urokliwy las i zielony szlak podążamy na górę Gancarz, gdzie z platformy widokowej możemy podziwiać Dolinę Bystrzycy. Dalej wśród ciekawych formacji skalnych zmierzamy do Wysokiego Kamienia. Schodząc z zielonego szlaku, dochodzimy do szczytu Piekielnej Góry (537 m n.p.m.).Na tych, którzy jeszcze nie czują zmęczenia i chcą zmierzyć się z dłuższą trasą, czeka zdobywanie góry Szczytnik z Zamkiem Leśnym.

Niesamowite korzyści, jakie niesie hiking w uzdrowisku Polanica Zdrój – SPA kojące zmysły

Poza wspaniałym działaniem na sferę fizyczną (np. wzmocnienie mięśni pomocne w niwelowaniu bólu kolan, bioder i kręgosłupa), hiking wpływa wyśmienicie na samopoczucie psychiczne. Spędzanie czasu i spacery w miejscu o doskonałych warunkach dla klimatoterapii, wpłynie na uspokojenie, obniżenie poziomu stresu, poprawę nastroju oraz znacznie poprawi percepcję sensoryczną.

Zaplanowanie urlopu lub choćby weekendu na hiking jest niezwykle prozdrowotnym działaniem, szczególnie jeśli dotyczy miejsca, jakim jest Polanica Zdrój. SPA i wszystkie ciekawe formy relaksu, jakie proponuje, znacznie lepiej smakują, kiedy korzystamy z nich w towarzystwie bliskiej osoby.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje