środa, 26 lutego 2020 19:23

Uszew. W niedzielę w remizie padł rekord

Autor Mirosław Haładyj
Uszew. W niedzielę w remizie padł rekord

W niedzielę w Domu Strażaka w Uszwi odbyła się jubileuszowa X zbiórka krwi. Przypomnijmy, że pierwsza taka akcja zorganizowana została w 2014 r.

Krew pobierana była przez Oddział Terenowy w Bochni w godzinach od 8:30-12:30. Ostatni krwiodawca oddał krew o godz. 14:00. Tuż po rozpoczęciu akcji, mimo deszczowej pogody, korytarz uszewskiej remizy zapełnił się w kilkadziesiąt minut. Tak duża frekwencja przerosła  oczekiwania Organizatorów i była dla nich miłym zaskoczeniem.

Krew w remizie OSP Uszew oddali m. in.: strażacy gospodarze, ochotnicy z OSP Lewniowa, OSP Jasień, OSP Jadowniki, OSP Biskupice Melsztyńskie, OSP Zawada Uszewska, piłkarze LKS Uszew, mieszkańcy Uszwi i gminy. Były również osoby spoza naszego powiatu.

Finalnie zarejestrowało się 50 osób z czego 46 osób oddało krew. Dotychczasowa najwyższa frekwencja wynosiła 37 osób, tak więc nowy rekord został wyraźnie pobity.

Organizatorzy uszewskiej akcji krwiodawstwa za pośrednictwem strony internetowej starostwa powiatowego zamieścili niestepujące podziękowania:

Jesteście wspaniali, bez was nie byłoby tak pięknego osiągnięcia. Serdecznie podziękowanie dla Starosty Brzeskiego Pana Andrzeja Potępy za patronat oraz wsparcie naszej akcji mega gadżetami, Wójtowi Gminy Gnojnik P. Sławomirowi Paterkowi za patronat oraz pokrycie połowy kosztów zakupu kubków jubileuszowych oraz wszystkim tym, którzy wsparli naszą akcję. Do zobaczenia 6 września 2020 r. Pozdrawiamy

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Brzesku (OSP Uszew)

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka