piątek, 7 kwietnia 2023 06:24

Uwaga na oszustów! Oferują nocleg na nieistniejącej ulicy w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Uwaga na oszustów! Oferują nocleg na nieistniejącej ulicy w Krakowie

"Odsprzedam nocleg w Krakowie (...) oferta jest bezzwrotna dlatego sprzedaję" - taka oferta pojawiła się na liczącej kilkanaście tysięcy osób grupie, w której oferowane są kwatery w wielu popularnych miastach. Problem w tym, że adres, pod którym ma mieścić się nocleg, nie istnieje! Na ofertę zamieszczoną prawdopodobnie przez oszusta uwagę zwrócił pan Artur, właściciel jednego z obiektów noclegowych w Krakowie.

"Uwaga na oszustów. Oferują nocleg na nieistniejącej ulicy!" - alarmuje pan Artur, właściciel jednego z obiektów w Krakowie i nasz czytelnik. W ogłoszeniu, które zauważył na jednej z popularnych grup z kwaterami dla turystów, znalazł ogłoszenie, które powinno zaniepokoić.

"Odsprzedam nocleg w Krakowie w terminie 20-23 kwietnia. Koszt 120 zł (pierwotnie nocleg kosztował 183 zł, oferta jest bezzwrotna dlatego sprzedaję". "Działam w branży wynajmu i to zbyt atrakcyjna oferta" - napisał pan Artur.

Faktycznie kwota 120 zł za cztery dni pobytu wydaje się bardzo atrakcyjna. Ktoś może pomyśleć, że ma szczęście i zanocuje w Krakowie za pół darmo. Problem w tym, że podany w ogłoszeniu adres to Aleje Trzech Wieszczów 12. Ktoś, kto zamieścił ogłoszenie dobrze o tym wie, bo postarał się nawet o umieszczenie go na mapie Google. Zapewne na wypadek, gdyby ktoś chciał sprawdzić, czy oferta jest uczciwa i zerknął na mapę.

Tymczasem takiej ulicy w Krakowie nie ma. Budynek ma adres aleja Zygmunta Krasińskiego 12.  "W okolicy jest wiele hosteli i apartamentów, ale taki adres nie istnieje. Ogłoszenie zostało już zgłoszone przez Internet na Policję jako możliwa próba oszustwa" - informuje nasz czytelnik.

Krakowianie wiedzą, że słynne Aleje Trzech Wieszczów to na mapie trzy kolejne ulice: Aleja Juliusza Słowackiego, Aleja Adama Mickiewicza i wspomnianego już Zygmunta Krasińskiego. Turysta z Polski może się jednak łatwo nabrać i zapłacić za wynajem pokoju w budynku przy ulicy, która nie istnieje.

fot. Pixabay.com

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka