piątek, 10 marca 2023 10:23

Uwaga, od poniedziałku zwężenie na zakopiance. Potrwa 4 tygodnie

Autor Tomasz Stępień
Uwaga, od poniedziałku zwężenie na zakopiance. Potrwa 4 tygodnie

To jeden z bardziej ruchliwych odcinków "zakopianki", dlatego można spodziewać się sporych korków. W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 i 13  marca o godzinie 7:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele (km  677+871).

Zmiany  dotyczyć będą jezdni prowadzącej z Krakowa w kierunku Myślenic. Jezdnia  zostanie zwężona, ruch samochodów będzie odbywał się lewym pasem.  Obowiązywać będzie  ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Taka  organizacja ruchu potrwa ok. 4 tygodnie i będzie obowiązywała  cyklicznie - od 7:00 w poniedziałki do 17:00 w czwartki. W czwartki po  południu będzie przywracana  dotychczasowa organizacja ruchu (2 pasy w kierunku Myślenic) i będzie  ona obowiązywała w piątki i w weekendy, czyli w okresie większego ruchu  pojazdów. W poniedziałki rano będziemy ponownie zwężać jezdnię do  jednego pasa.

Zmiana  organizacji ruchu jest konieczna, żeby przeprowadzić prace związane z  palowaniem pod podporę wiaduktu drogowego, który będzie poprowadzony nad  DK7.

Budowa węzła w Gaju

W  Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie  oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się  pomiędzy ulicami Zadziele  i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o  długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa.

Generalny  Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie  średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy  wiadukt poprawi  bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

fot: GDDKiA

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka