poniedziałek, 29 czerwca 2020 16:56

[Video] Pracownik obrzucony wyzwiskami, bo zwrócił klientowi uwagę

Autor Mirosław Haładyj
[Video] Pracownik obrzucony wyzwiskami, bo zwrócił klientowi uwagę

Do sytuacji doszło 27 czerwca o godz. 18:25 w krakowskiej Biedronce przy ul. Okulickiego 51.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na swoim facebookowym profilu o ksenofobicznym ataku w Biedronce w Krakowie.

Pochodzący z Ukrainy pracownik poprosił klienta o założenie maseczki na twarz, co wywołało agresywną reakcję klienta. Pod adresem Ukrainca posypały się wyzwiska, a całość została zarejestrowana przez innego klienta.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 k.k. dotyczącego znieważenia grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej. Wszyscy, którzy rozpoznają agresywnego mężczyznę, proszeni są o kontakt: omzrik@gmail.com lub 572 932 323.

Poniżej video:

CZY ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? "Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi!" - krzyczał mężczyzna do pracownika sklepu, który poprosił go o założenie maseczki na twarz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj o 18:25 w sklepie Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 257 kk. Jeżeli rozpoznajesz agresywnego mężczyznę daj znać: omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniamy anonimowość. Dzisiaj namierzyliśmy już napastnika z gdańskiego autobusu, jego dane przekazaliśmy policji. Jesteśmy skuteczni, wielu agresywnych ksenofobów przekonało się o tym. ________ Wspieraj nasze działania: zrzutka.pl/omzrik

Posted by Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych on Saturday, June 27, 2020

Inf. i foto: Facebook/ OMZRiK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje