piątek, 27 stycznia 2023 10:26

W Bolęcinie żegnają swojego proboszcza. Miał tylko 59 lat. "Dziękuję za ciepło i życzliwość"

Autor Marzena Gitler
W Bolęcinie żegnają swojego proboszcza. Miał tylko 59 lat. "Dziękuję za ciepło i życzliwość"

Dziś w Bolęcinie, w gm. Trzebinia parafianie pożegnają proboszcza parafii pw. NMP Matki Kościoła. Jutro pogrzeb ks. kanonika Dariusza Puchały, który odbędzie się w Podwilku w gm. Jabłonka, skąd pochodził. Miał 59 lat.

Ks. Dariusz Puchała, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Bolęcinie zmarł niespodziewanie 23 stycznia. Parafia poinformowała o tym na swojej stronie na Facebooku. Pod kolejnymi postami o pożegnaniu i pogrzebie pojawiły się bardzo osobiste komentarze. "Jeszcze wczoraj nasze przedszkolaki obchodziły w kościele Dzień Babci i Dziadka a dzisiaj już wiemy że było to też pożegnanie naszego wspaniałego ciepłego i kochającego Boga i ludzi człowieka ks. Dariusza. Równe cztery lata temu powiedział, że my widzimy Arras, który jest utkany z naszego życia od tej lewej strony - tylko supełki, a Bóg widzi go całego z tej właściwej prawej strony. Dzisiejszy dzień był ostatnim supełkiem. Odpoczywaj w pokoju wczoraj gościłeś nas a dzisiaj sam gościsz w niebiańskich progach" - napisała Iwona. "Tyle planów, tyle wspomnień i sekunda, która zmienia wszystko, teraz tam po drugiej stronie, nie żegnamy lecz do zobaczenia nasz księże proboszczu" - pożegnała swojego proboszcza Joanna. "Wielka szkoda. Niech mu ziemia lekka będzie" - napisała Pela. Ciepłe słowa padły też od pątniczki z Żywca: "Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, dziękuję za ciepło i życzliwość dla naszej pielgrzymki z Żywca na Jasną Górę" - napisała Barbara.

Ks. kanonik Dariusz Puchała święcenia kapłańskie przyjął w 1988 roku. Pracował w parafii p.w. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju. Parafianie, wspominają jego wyjątkowe kazania dla dzieci, które głosił gdy był tam wikarym.

W ostatnich latach był proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Bolęcinie. W 2009 roku zasłynął swoją odważną postawą w czasie próby rabunku na plebanii. Wraz z kościelnym zatrzymał jednego z włamywaczy.

Pożegnanie ks. Dariusza Puchały odbędzie się i w Bolęcinie i w Podwilku, skąd pochodził. Dziś, 27 stycznia pożegnają go jego parafianie. Od godziny 11:00 odmawiane będą modlitwy za duszę ks. proboszcza. O godzinie 12:00 odbędzie się pożegnalna msza święta. Trumna z ciałem ks. Dariusza pozostanie w kościele do godziny 16:00. O godzinie 15:00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Parafianie z Bolęcina pojadą też na pogrzeb do Podwilka specjalnym autobusem

W sobotę 28 stycznia o godz. 12.00 msza święta pogrzebowa odprawiona będzie w kościele pw. św. Marcina w Podwilku, po niej zaś nastąpią obrzędy ostatniego pożegnania na tamtejszym cmentarzu parafialnym.

fot. Fb. Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Bolęcinie

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka