wtorek, 2 lipca 2024 14:39

"W gęstych zaroślach dostrzegli sylwetkę mężczyzny". Finał poszukiwań 91-latka

Autor Katarzyna Jamróz
"W gęstych zaroślach dostrzegli sylwetkę mężczyzny". Finał poszukiwań 91-latka

W sobotę (29 czerwca) funkcjonariusze otrzymali informację o zaginięciu 91-letniego mieszkańca Brzeska. Schorowany mężczyzna, niezdolny do samodzielnej egzystencji, wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Poszukiwania początkowo były prowadzone przez rodzinę na własną rękę. Gdy nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu, o zaginięciu 91-latka natychmiast powiadomiono policję.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę (29 czerwca) w godzinach popołudniowych w Brzesku. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 91-letniego mieszkańca miasta. Podczas rozmowy okazało się, że schorowany mężczyzna, niezdolny do samodzielnej egzystencji, w godzinach popołudniowych wyszedł z domu i do niego nie wrócił. Komendant Powiatowy Policji w Brzesku natychmiast podjął decyzję o wezwaniu do jednostki policjantów w trybie alarmowym.

#AKTUALIZACJA Osoba poszukiwana została odnaleziona. 🔴 #PILNE W Brzesku przy sklepie Intermarche trwa koncentracja sił...

Opublikowany przez Brzesko112.pl - Brzeski Portal Ratowniczy Sobota, 29 czerwca 2024

Na miejsce wezwano karetkę

Funkcjonariusze brzeskiej komendy, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z okolicznych straży pożarnych przeszukiwali okolicę w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny. W trakcie działań mundurowi otrzymali wiadomość, że zaginiony 91-latek miał być widziany, jak wchodzi do pobliskiego parku. – Po kilku minutach policjanci w gęstych zaroślach dostrzegli sylwetkę mężczyzny. 91-latek był przytomny, ale kompletnie zmęczony. Nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, której załoga udzieliła mu pomocy – informuje policja.

Fot. KPP Brzesko

Mundurowi przypominają, że podczas poszukiwań to czas odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza gdy chodzi o ratowanie ludzkiego życia. – Nie czekajmy z informowaniem służb, aż zapadnie zmrok. Zaginięcie osób starszych czy też schorowanych, często w niesprzyjających warunkach pogodowych, może stanowić ogromne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia – apelują policjanci.

Fot. Policja/KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka