środa, 22 stycznia 2020 13:45

W jaki sposób można wysłać paczki do Anglii?

Autor Piotr Sosin
W jaki sposób można wysłać paczki do Anglii?

Anglia to jeden z krajów, z którym Polacy są szczególnie związani. Dlatego też istnieje tak wiele możliwości, aby tam dotrzeć, ale także, by wysłać tam przesyłkę. Paczki mogą docierać na Wyspy Brytyjskie w różny sposób, jednak warto nieco ułatwić sobie życie. W tym celu można skorzystać z oferty firmy, która oferuje usługi na najwyższym poziomie, a jednocześnie w atrakcyjnej cenie. Jak można ją znaleźć?

Paczka do Wielkiej Brytanii – jak wybrać właściwego kuriera?

Znalezienie odpowiedniego kuriera, który zajmie się wysłaniem paczki do UK, wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Aby mieć pewność, że dana oferta jest najlepszą, trzeba zapoznać się z propozycjami wielu firm. Wchodzenie na ich strony internetowe, porównywanie cennika oraz zakresu usług jest dosyć żmudnym i czasochłonnym zajęciem. Istnieje jednak inna możliwość znalezienie optymalnego dla siebie rozwiązania.

Ci, którzy chcą wybrać krótszą drogę i mieć pewność, że dany kurier do Anglii ma najlepszą ofertę, powinni zajrzeć na witrynę Euro-Paka - paczki do Anglii. Dlaczego to właśnie dzięki niej paczka do Wielkiej Brytanie dotrze do odbiorcy bez wydawania kroci i możliwie najszybciej? Zapewnia to intuicyjny panel, w którym należy uzupełnić określone dane na temat planowanej przesyłki. Następnie na stronie błyskawicznie pokażą się firmy, które wysyłają tego rodzaju paczki do UK na konkurencyjnych warunkach.

Jakie są zalety skorzystania z takiego rozwiązania? Po pierwsze paczka kurierska do Anglii zostanie wysłana jak najmniejszym kosztem. Po drugie znajdzie się niezwykle szybko na Wyspach. Jest to także możliwość znalezienia firmy, która realizując takie zlecenie, świadczy usługę door to door. Oznacza to, że paczki do Anglii są odbierane bezpośrednio od nadawców i dostarczane pod drzwi odbiorców – żadna ze stron nie musi przy tym nawet wychodzić z domu.

W jaki sposób powinien zostać zamówiony kurier do Anglii?

Wysłanie paczki do Anglii nie jest niczym trudnym. Poradzą sobie z tym nawet samodzielnie osoby, które po raz pierwszy chcąc wysłać przesyłkę do Wielkiej Brytanii. Wszystko to za sprawą przejrzystej strony internetowej, która krok po kroku prowadzi nadawcę przez proces zamówienia kuriera.

Po wejściu na witrynę pośredniczącą między nadawcą, firmą kurierską a odbiorcą, należ uzupełnić dane dotyczące paczki. Są to przede wszystkim jej wymiary – długość, szerokość oraz wysokość. Nadawca zostanie także poproszony o wskazanie tego, ile ona waży. Po zatwierdzeniu wpisanych informacji wyświetlą się propozycje firm, które są w stanie zrealizować takie zlecenie.

Paczka kurierska do Anglii może dotrzeć na Wyspy w różnym czasie. Informacja, kiedy znajdzie się ona pod drzwiami nadawcy, pojawia się na ekranie komputera lub smartfonu. To samo dotyczy kosztów. Przez niektóre firmy paczki do Anglii są wysyłane o kilkadziesiąt procent taniej niż przez inne. Poza tym za pośrednictwem strony internetowej można zobaczyć informacje na temat tego, jakie ubezpieczenie będzie miała przesyłka.

Przesyłki kurierskie do Anglii - o czym nie można zapomnieć?

Tak jak w przypadku organizowania każdej innej przesyłki, tak i w przypadku paczek do Anglii nie można zapomnieć o solidnym opakowaniu. Musi to być wytrzymały karton, który należy owinąć taśmą pakunkową lub folią stretch. Warto także, jeżeli istnieje taka potrzeba, umieścić w środku styropianowe wypełniacze.

Kurierem można oczywiście wysyłać delikatne przedmioty, takie jak laptopy, TV, szkło czy porcelanę. Należy jednak mieć na uwadze, że firma kurierska nie ponosi odpowiedzialności za ich ewentualne uszkodzenia.

Europa i świat - najnowsze informacje