wtorek, 23 stycznia 2024 14:05

W punkcie skupu złomu znaleziono niewybuchy. Sprawę bada prokuratura

Autor Katarzyna Jamróz
W punkcie skupu złomu znaleziono niewybuchy. Sprawę bada prokuratura

Trzy przedmioty przypominające niewybuchy zostały ujawnione przez pracowników jednego z punktów złomu w Tarnowie. Dwa to jedynie metalowe skorupy, natomiast jeden posiadał ładunek prochowy który, podczas neutralizacji przez policjantów oddziału kontrterrorystcznego z Krakowa, wybuchł.

W ubiegłym tygodniu pracownicy jednego z zakładów zajmujących się metalami i metalami kolorowymi natrafili na przedmioty przypominające niewybuchy. O swoim odkryciu od razu zawiadomili dyżurnego, który skierował na miejsce policjantów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej z Tarnowa.

Groźne znalezisko

Funkcjonariusze określili znalezisko, jako niewybuchy trzech pocisków; dwóch artyleryjski i moździerzowego, z których dwa to były jedynie metalowe skorupy bez ładunku prochowego. Niewybuchy zostały zabezpieczone przez policjantów Samodzielnego Oddziału Kontrterrorystycznego Policji z Krakowa. Umieszczono je w specjalnym pojemniku, a następnie przetransportowano na poligon, gdzie podczas neutralizacji doszło do eksplozji. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez policjantów z komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Fot. KMP Tarnów

Apel policji

– Przenoszenie niewybuchów może spowodować eksplozję i narazić nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. W każdym takim przypadku do naszych obowiązków należy jedynie oznaczyć miejsce odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu i powiadomić dyżurnego policji dzwoniąc na numer alarmowy 112 – przypomina policja.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka